Angle down Atgal

Gaisras pasiglemžė visą senolio turtą

Naktį iš vasario 9-osios į vasario 10-tą, apie 03.00 valandą, Druskininkų pašonėje, Žeimių kaime užsiliepsnojo ir sudegė šimtametė sodyba.

Joje vienas gyvenantis ir aplinką prižiūrintis mūsų mylimas, 6-tą dešimtį perkopęs tėtis/senelis, laimei pajuto dūmų kvapą, pabudo ir jam pavyko pasišalinti iš ugnies gniaužtų, bet prieš tai, gelbėdamas savo vienintelį turtą (dar jo tėvų statytus namus), pabudęs iš miegų stengėsi užgesinti savo jėgomis, to pasekoje nudegė 50 procentų savo kvėpavimo takų ir patyrė rimtų akių nudegimų. Nors ir stipriai kovojo su ugnimi, negailėdamas savęs, iš šimtamečio namo liko tik degėsiai ir šiai minutei, kaip paminklas styrantis gaisro kaltininkas – kaminas. Sudegė viskas: rūbai, dokumentai, santaupos, telefonas  ir garbaus amžiaus vyras liko kieme stovėti tik su kojinėmis ir marškiniais, spaudžiant 22 laipsnių šalčiui.

Šoko ištiktas nubėgo pas artimiausius, už maždaug 100 metrų, esančius kaimynus, kurie iškvietė gaisrinę ir GMP pagalbą, pats tarpduryje sukniubo. Ugniagesiai, pasak kaimynų, sureagavo ir atvažiavo labai greitai, o GMP tik apie 9.30 valandą ryte, kai jau susirinkome patys įvykio vietoje. Dėl aplaidumo ar nesusikalbėjimo, mūsų tėtį palaikė sudegusiu, todėl nematė reikalo jo ieškoti. GMP lovoje sukniubusį ir sunkiai kvėpuojantį tėtį vežė tiesiai į Kauno klinikinę ligoninę, iškart paguldė į reanimacijos skyrių, kur dar ir dabar, jau praėjus dviems savaitėms guli dirbtinėje komoje su kvėpavimą palaikančiais įrengimais.

Gydytojų prognozės geros, pavojaus gyvybei nėra, beliko, kad sugytų nudegę kvėpavimo takai ir galėtų pats savarankiškai kvėpuoti, tada jau būtų galima žadinti po jau dvi savaites trunkančio miego. Pabudus iš komos teks susivokti, jog jau nėra namų, vienintelių tėvus menančių paveikslų ant sienos, kauptų maisto atsargų, nei jokių darbui skirtų įrankių, kuriais nuvažiavęs į miestą tvarkydavo žmonėms poavarines santechnikos pasekmes, o ir apie darbus dėl patirtų sužalojimų ilgą laiką nebus kada ir pagalvoti. Šiuo metu svarbiausia yra jog mylimas tėtis/senelis pakiltų iš lovos ir galėtume jį sveiką parsivežti iš ligoninės.

Pagerėjus sveikatai, norime kaip nors atstatyti tėčiui namus ir grąžinti bent kažkiek džiaugsmo jo akims, tai reikalauja daug lėšų, reikėtų pradėti viską nuo nulio. Tėčio turimas santaupas pasiglemžė ugnis, o du sūnūs didmiestyje augina mažamečius vaikučius, nuomojasi kambarius ir neturi galimybės finansiškai prisidėti prie namo atkūrimo.

Prisidėti galite čia:

VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“

LT267300010142143000 AB bankas Swedbank, b/k 73000

LT57 7044 0600 08058996 AB BANKAS SEB

PayPal: info@gerumoranka.eu

(mokėjimo paskirtyje reikia nurodyti: Po gaisro namo atstatymui Varėnos raj.)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite