„Sodra“ pradės skelbti vidutines vyrų ir moterų darbo pajamas įmonėse

Lietuva
Freepik.com nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„Sodra“ gegužės pabaigoje pradės skelbti vidutines vyrų ir moterų darbo pajamas įmonėse.

„Viešinimas pagal įmones išliks gana agreguotas, tai reiškia, kad lendame detaliau ir įmonėse lyginame vyrų ir moterų pajamas, bet bus ribotumų. Yra klausimas, kiek vienoje įmonėje yra apskritai darbuotojų vyrų ir moterų, kiek tai pakeičia vidurkį ir skirtingos užimamos pareigos – ar yra (pajamų – ELTA) atotrūkis ir ar tai yra problema, ar visgi suprantame, kad tai lemia skirtingos pareigybės“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė.

Pasak jos, tikimasi, kad viešinimas darys poveikį įmonėms daugiau galvoti apie darbo užmokesčio politikos skaidrinimą.

Jos teigimu, šiuo metu galima pasakyti, kad apdraustųjų vyrų skaičius grįžo į ankstesnius priešpandaminius skaičius ir yra 2 proc. didesnis, tuo metu moterų grįžimas į darbo rinką yra lėtesnis.

„Kalbant apie vyrų ir moterų darbo pajamas, moterų darbo pajamos per metus auga greičiau – 18 proc., vyrų – 14 proc. Dviprasmė padėtis, kalbame apie moterų problemas darbo rinkoje ir pajamos ūgteli smarkiau, bet didelė dalis moterų dirba švietimo, sveikatos priežiūros srityje, kur pajamos augo tikrai sparčiau“, – paaiškino „Sodros“ atstovė.

 Visgi ji pripažino, kad vyrų ir moterų darbo pajamų atotrūkis tebėra problema.

„Turime sektorių segregaciją, kai daugiau moterų pasirenka būti, pavyzdžiui, mokytojomis negu inžinierėmis, tai objektyvios priežastys, tu jau pasirinkai, ir skirtingai tos profesijos uždirba. Antras dalykas yra darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, tam tikros karjeros pertraukos, kurias moterys padaro kurdamos šeimą, vaikų priežiūra ir pan. Trečioji kryptis – diskriminaciniai klausimai, kur kalbame apie tai, kad gal derybinių galių moterys turi mažiau pasiderėti dėl atlyginimo“, – sakė K. Zitikytė.