Angle down Atgal

„Sodra“ pradeda mokėti pensijų anuitetus

Užbaigus pensijų kaupimo reformą, „Sodra“ nuo liepos pradeda mokėti privačiuose pensijų fonduose sukauptų pensijų anuitetus.

Pensijų anuitetus iš „Sodros“ turės įsigyti tie antros pakopos pensijų kaupimo dalyviai, kurie bus sukaupę 10 tūkst. ir daugiau eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Eglės Radišauskienės teigimu, šiemet pensijai kaupti pradeda dar daugiau nei 30 tūkst. gyventojų, skaičiuojant sutikusius kaupti po paraginimo ir sudariusius sutartis savarankiškai.

„Daugiau negu 30 tūkst. jau įsitraukė į kaupimą, tai mus džiugina, nes tikslas ir buvo, kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų ir rūpintųsi savo ateitimi“, – spaudos konferencijoje sakė E. Radišauskienė.

Nuo liepos naujais pensijų kaupimo dalyviais tapo daugiau nei 26 tūkst. gyventojų, kurie kaupti pensijai pakviesti šiemet. Nuo metų pradžios dar daugiau nei 5 tūkst. gyventojų patys sudarė pensijų kaupimo sutartis.

Iš viso pensijų kaupimo sutartis yra sudarę beveik 1,35 mln. gyventojų. Daugeliui jų sulaukus senatvės pensijos amžiaus pensijų anuitetus – periodines išmokas už sukauptą sumą visą likusį gyvenimą mokės „Sodra“, kaip papildomą savarankiškai sukauptą pensiją.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite