Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Sodininkų klaidos, kurios lemia prastą pomidorų derlių
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2020 m. Birželio 6 d. 11:23

Sodininkų klaidos, kurios lemia prastą pomidorų derlių

Vilnius

Asociatyvi nuotr.

Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt


132438

Patyrę augintojai žino, kad norint sulaukti gausaus pomidorų derliaus, reikia vengti dažniausiai daromų klaidų. Atsižvelkite į jų patirtį.

Lapų laistymas

Esant sausam orui atvirame žemės paviršiuje, laistyti reikėtų vieną ar du kartus per savaitę. Pomidorams patinka nedažnas, bet gausus drėkinimas. Svarbu, kad vandens srovė neliestų lapų ir ypač žiedų. Ant jų likę lašai, veikiami saulės, veiks kaip lęšis ir paliks nudegimus.

Viršutinis laistymas ir didelė drėgmė taip pat gali sukelti vėlyvą puvimą. Geriau sudrėkinti dirvą tiesiai po krūmu išsklaidytu vandens srautu, kad žemė neišplautų ir neišardytų šaknų. Tinka laistymas lašais – dirvožemis turi būti drėgnas, bet ne šlapias.

Laistymas šaltu vandeniu

Vasaros karštyje stengiamės greitai palaistyti išdžiuvusias lysves ir dažnai pilame jas šaltu vandeniu tiesiai iš šulinio ar vandentiekio. Staigus temperatūros kritimas sukelia šoką pomidorui. Kad nesugadintumėte būsimo derliaus, prieš laistydami, leiskite indui su vandeniu šiek tiek sušilti saulėje. Laistymą atlikite vakaro valandomis, taip vanduo turės laiko sušilti, o augalai išvengs saulės nudegimų ir greito drėgmės išgarinimo.

watering-can-624-600x346.jpg

Per tankus susodinimas

Kai sodinsite sodinukus į žemę, atsižvelkite į pomidoro veislės ypatybes ir dydį, kad nesusodintumėte augalų per tankiai. Kad pomidorams nereikėtų kovoti dėl maistinių medžiagų, palikite 40-50 cm atstumą. Taip aprūpinsite kiekvieną krūmą pakankamu saulės spindulių kiekiu ir sumažinsite grybelinių ligų tikimybę.

Sodinimas pavėsyje

Rinkdamiesi sodinimo vietą, nepamirškite, kad pomidorai yra fotofilinė kultūra. Sodindami juos pavėsyje arba iš dalies pavėsyje, sulauksite didelių krūmų, kurie išsitemps ieškodami saulės šviesos. Tačiau ant jų bus labai mažai vaisių, nes augalai visas jėgas išeikvos augimui.

Žema temperatūra

Net jei užgrūdinote daigus prieš sodindami į dirvą, gegužės mėnesį šalnos gali jiems padaryti nepataisomos žalos – pomidorai neatlaiko šalčio. Todėl stebėkite orų prognozes ir, iškilus nakties temperatūros kritimo grėsmei, uždenkite augalus agropluoštu ar plėvele.

Oro temperatūrai svyruojant nuo +2 iki -1 laipsnio, augalas gali mirti. Jei paros temperatūra nepakyla aukščiau 15 laipsnių, dangos medžiagos dar negalima nuimti.

Sunkus dirvožemis

Nors pomidorai yra gana nepretenzingi augalai ir geriau nei kiti auga rūgščiame dirvožemyje, geram derliui geriau naudoti dirvožemį, kurio pH yra 5,5–6,5, ir kuris pasižymi dideliu poringumu. Todėl, atsižvelgiant į dirvožemio kokybę, į substrato sudėtį įterpiamos durpės, humusas, supuvęs mėšlas ir t. t. Pomidorai su dėkingumu priima lengvą ir purią dirvą ir duoda gausų derlių.

zinotilt-logo-1.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA