Angle down Atgal

Ministerija skyrė papildomų lėšų Anykščių rajono Svėdasų senelių globos namų modernizavimui

Anykščių rajono savivaldybės administracija pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ įgyvendina projektą „Anykščių rajono Svėdasų senelių globos namų modernizavimas“.

Rengiant techninį darbo projektą, įvertinus projektuotojų rekomendacijas ir vadovaujantis normatyvinių aktų nuostatomis, siekiant užtikrinti pastato tinkamumą naudojimui pagal paskirtį ir nustatyti statinio techninę būklę, buvo atliktas statinio konstrukcijų būklės įvertinimas, kurio metu pateiktos išvados turėjo įtakos rengiamam techniniam darbo projektui: numatyti konstrukcijų sutvirtinimai, dėl priešgaisrinio saugumo reikalavimų numatyta papildoma laiptinė, higienos patalpos įrengiamos blokais jas pritaikant ir neįgaliesiems, gyvenamas plotas vienam gyventojui padidinamas pagal teisės aktus tiek gyvenančiam vienviečiame, tiek dviviečiame ar daugiaviečiame kambariuose. Taip pat numatytos patalpos aptarnaujančiam personalui – masažo kabinetas, darbo kabinetas slaugytojoms.

Atliktas įvertinimas ir pakitusios kainos padidino planuotą projekto vertę nuo 84 tūkst. Eur iki 218 tūkst. Eur. Kadangi ES lėšos sudaro daugiau kaip 84 tūkst. Eur, didžiausia atsakomybė ir finansinė našta (apie 134 tūkst. Eur) atiteko savivaldybės administracijai. Siekiant racionaliai naudoti savivaldybės biudžeto lėšas, buvo kreiptasi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl papildomų lėšų skyrimo.

2020 m. gegužės 6 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl lėšų skyrimo“ Nr. 458 Anykščių rajono savivaldybės administracijos projektui „Anykščių rajono Svėdasų senelių globos namų modernizavimui" iš valstybės lėšų skirta 100 tūkst. Eur. Šios lėšos ne tik sumažina savivaldybės prisidėjimą, bet ir suteikia galimybę greičiau įvykdyti būtiniausius darbus. Tikimasi, kad sujungus skirtingus finansavimo šaltinius, projektas bus įgyvendintas sėkmingai dar šiais metais.

Anykščių r. savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite