Angle down Atgal

Socialinė „KILOWAC“ idėja skleidžiama Lietuvoje – atidaryta paroda Trakų Vokėje

Rugpjūčio pabaigoje vykusių „Šiaulių naktų“ meninių, kultūrinių dirbtuvių „KILOWAC‘2“ šviečiantys darbai iš Šiaulių iškeliavo į Trakų Vokės dvaro sodybą, kurioje vyksta šių kūrinių paroda „Kilowac šviesa Trakų Vokei“.

Dirbtuvėse „KILOWAC‘2“ 14 menininkų iš visos Lietuvos kūrė šviečiančius objektus, kurie vėliau bus dovanojami Lietuvos socialinėms įstaigoms. Šio projekto išskirtinumas, kad medžiagas menininkams neatlygintinai davė socialiai atsakingi verslininkai. „Labai džiaugiamės, kad „KILOWAC“ kūriniai išvažiavo iš Šiaulių ir skleidžia savo projekto žinią visoje Lietuvoje“, – sako „Šiaulių naktų“ organizatorius Remigijus Ruokis.

Trakų Vokės dvaro sodyboje paroda suorganizuota neatsitiktinai. Čia parodų kuratoriumi dirba vienas „KILOWAC‘2“ dalyvių – Rimvidas Stankevičius, kuris ir pakvietė surengti šią parodą. „Labai džiaugiamės užsimezgusiu bendradarbiavimu. Trakų Vokėje tuo pat metu vyksta ir grupinė autoportreto paroda „Matomas-nematomas aš“, tad dvaras pilnas meno. Ir „KILOWAC“ darbai šiame dvare, prabangesnėje aplinkoje „skamba“ kitaip, atskleidžia naujas savo puses. Per parodos atidarymą sulaukėme didelio susidomėjimo ir net norinčių kitais metais dalyvauti mūsų projekte“ – džiaugėsi „KILOWAC“ kuratorė Evelina Liaugaudaitė.

„Ši paroda reprezentuoja Šiaulius kaip kultūriškai aktyvų ir inovatyvų miestą. Nors iš tiesų, miestai čia visai nesvarbu, svarbiausia – socialinė žinia. Menas gali būti kuriamas ne tik kolekcijoms. Jis labai reikalingas tiems, kuriems šviesos gyvenime reikia kuo daugiau – Lietuvos socialinėms įstaigoms“, – kalba R. Ruokis.

Šiauliuose, Zubovų rūmuose, kuriuose vyko dirbtuvės „KILOWAC‘2“ žmonės galėjo stebėti, kaip menininkai kuria šviečiančius objektus, tačiau paroda buvo eksponuojama tik vieną vakarą. Paroda Trakų Vokėje „Kilowac šviesa Trakų Vokei“ veiks iki lapkričio 23 dienos, tad organizatoriai ragina visus būtinai pamatyti šio socialinio projekto kūrinius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite