Angle down Atgal

Šmirinėtoja po svetimus namus kratėsi darbo

2020 metų rugpjūčio 26 dieną policija priėmė vienos jauniūniškės pareiškimą, kad iš jos namų dvi nepažįstamos moterys pavogė pinigus. Moteris tvirtino patyrusi 200 eurų žalą.

Nukentėjusioji policijai papasakojo, kad tos dienos popietę buvo prie savo namų, nes už ūkinio pastato nešė šiukšles. Namo durys buvo uždarytos, tačiau neužrakintos. Maždaug po 5 minučių grįžusi į namus ji pastebėjo iš virtuvės į kitą kambarį nubėgančius žmones. Šeimininkė nuėjo jiems iš paskos, tačiau jų nerado. Tada išėjusi į lauką ir užėjusi už namo ji pamatė iš verandos išeinančias dvi moteris. Jų pasiteiravo, ką čia daro ir kodėl vaikšto po namus. Jos atsakė, kad ieškojo žmonių. Paskui viena moterų pasiprašė į tualetą. Moteris, kuri pasiprašė į tualetą, ilgai negrįžo, todėl šeimininkė su likusia moterimi nuėjo už ūkinio pastato jos ieškoti. Bet ten nieko nebuvo. Grįžus į kiemą, į tualetą ėjusi moteris atėjo iš kitos namo pusės, paprašė tualetinio popieriaus, paskui vėl nuėjo už ūkinio pastato ir netrukus sugrįžusi pasiprašė nusiplauti rankas. Namo savininkė jai leido nusiplauti rankas lauke stovėjusiame dubenėlyje. Abi atėjūnės buvo apie 30 metų, tamsaus gymio, viena jų – tamsių, kita – šviesesnių plaukų. Moterims išėjus, ji apžiūrėjo namus ir pastebėjo, kad kambaryje, sekcijos bare, nėra piniginėje buvusių 200 eurų. Dėl šių pinigų vagystės ji įtarė matytas moteris.

Policija dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą ir po kiek laiko nustatė įtariamąją, kuri įsibrovė į patalpas ir pavogė pinigus.

Rada S. ikiteisminio tyrimo metu papasakojo, kad gyvena nesusituokusi, turi 3 vaikus. Galimai vagystė Jauniūnuose jos buvo įvykdyta, kai abi moterys „kažkur važiavo“. Kas jas vežė automobiliu, neprisimena. Rada S. pasakojo, jog „tiesiog užėjus į namo vidų pamatė, kad jame nėra žmonių“, tada ji „atidarė tokios nedidelės sekcijos dureles ir ten pamatė piniginę. Tada pažiūrėjo, kas yra piniginėje ir paėmė joje rastus 200 eurų“.

Radą S. policija išaiškino pagal jos paliktą pėdsaką, kuris buvo aptiktas ant sekcijos baro durelių. Tikrinant rankų pėdsakus Daktiloskopinių duomenų registre nustatyta, kad rankos delno pėdsakas sutampa su rankos delno atspaudu, esančiu daktiloskopinėje kortelėje, kurioje yra nurodyti Rados S. anketiniai duomenys.

Pasitelkus ant vieno iš namų įrengtų vaizdo kamerų įrašus buvo aptikta, kad juose užfiksuotos dvi moterys. Jų atvaizdai buvo išplatinti per aplinkraštį, taip nustatyta, kas jos abi tokios. Taip pat nustatyta, kad Rados S. naudojamas abonentinis telefono numeris buvo fiksuotas įvykio vietoje 2020 m. rugpjūčio 26 d. 14.45 val. ir 14.53 val.

Nors teigiama, kad Rada S. buvo išaiškinta pagal policijos turimus jos daktiloskopinius duomenis, tai dar nereiškia apie turtingą jos kriminalinę praeitį. Teismo žiniomis, Rada S. anksčiau neteista, administracine tvarka bausta 2 kartus, turi galiojančių nuobaudų, nedirba, tačiau registruojasi Užimtumo tarnyboje.

Radai S. skirta galutinė laisvės apribojimo 4 mėnesiams be intensyvios priežiūros bausmė, įpareigojant ją pradėti dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, neatlygintinai išdirbti 50 val. sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinės organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Nuteistajai taip pat skirta 5 MGL (250 Eur) dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite