Angle down Atgal

Smiltynei sieks kurortinės teritorijos statuso

Klaipėdos politikai nusprendė, kad uostamiestis turėtų kreiptis į Vyriausybę dėl kurortinės teritorijos statuso suteikimo Smiltynei.

Ketvirtadienį klausimas buvo svarstomas Klaipėdos savivaldybės taryboje. Jam daugumos sprendimu buvo pritarta.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo vyriausiojo patarėjo Ričardo Zulco, šiuo metu Smiltynė yra viena iš penkių Kuršių nerijos nacionalinio parko gyvenviečių, tačiau vienintelė, neturinti kurortinio statuso.

„Smiltynės paplūdimys vertinamas mėlynosios vėliavos sertifikatu. Šis statusas suteiks galimybę vystyti teritoriją iš rinkodarinės pusės“, - sakė R. Zulcas.

Pridėta, kad Smiltynės bendruomenė laukia miško parko koncepcijos. Vietos gyventojai prašė atkreipti dėmesį būtent į šią teritoriją.

„Kokia iš to būtų nauda? Kurortinės teritorijos statusas Smiltynėje padėtų labiau dėmesį koncentruoti į investicijas, galbūt padėtų ir privačioms investicijoms. Kurhauzas šiuo metu yra parduodamas objektas, nes negauna paramos iš Kultūros ministerijos kaip kultūros paveldo objektas“, - teigė R. Zulcas.

Kiek anksčiau R. Zulcas teigė, kad jau yra atlikta išsami galimybių studija. O kad Smiltynė ir Giruliai turėtų tapti kurortinėmis teritorijomis, numatoma „Klaipėda 2030“ strategijoje.

Vyriausiasis patarėjas patikino, kad šiuo metu yra glaudžiai bendradarbiaujama ne tik su vietos gyventojais, bet ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Kretingos miškų urėdija.

Pridėta, kad norima sukurti teminių miško takų sistemą, kurie sujungtų tokius objektus kaip Jūrų muziejus, Jachtklubas, Lankytojų centras ar Smiltynės gelbėjimo stotis.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite