REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Rugsėjo 22 d. 21:20

Slogos gydymas liaudiškomis priemonėmis: 21 veiksmingas būdas

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


188829

Sloga visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu ir jos simptomai yra tikrai nemalonūs. Tai apsunkina bendravimą su aplinkiniais, dažnai tenka ieškoti servetėlės, o dėl prasto kvėpavimo per nosį suprastėja miego kokybė. Jei pajutote pirmuosius slogos simptomus, nedelskite ir iš karto imkitės gydymo – dažnais atvejais gali padėti liaudiškos priemonės, kurios naudojamos jau daugybę metų. Taigi, kaip atsikratyti slogos?

1. Kopūstų sultys

Šaukštą kopūstų sulčių sumaišykite su tokiu pat kiekiu svogūnų sulčių, įdėkite šaukštelį medaus, ir gerai išmaišykite. Rekomenduojama vartoti tris kartus per dieną, vaikams – po šaukštelį, suaugusiems – po valgomąjį šaukštą.

2. Ūkiškas muilas

Ūkiškas muilas gali padėti įveikti sunkią slogą. Išmuiluokite pirštą ir praplaukite šnerves.

3. Svogūnų arba česnakų tepalas

Į du šaukštus augalinio aliejaus įmaišykite 4 skilteles smulkinto česnako arba pusę vidutinio dydžio svogūno. Aliejų supilkite į stiklinę ir pusvalandį palaikykite karšto vandens vonelėje. Kai atvės, tepkite nosies šnerves. Procedūrą kartokite 4-5 kartus per dieną.

4. Sodos tirpalas

Šaukštelį sodos ištirpinkite maždaug 10 ml vandens. Įlašinkite į nosį po du lašus ir po minutės išpūskite nosį. Procedūrą kartokite 2-3 kartus per dieną.

5. Svogūnų ir medaus lašai

Susmulkinkite dvi vidutinio dydžio svogūnų galvutes ir užpilkite 50 ml šilto vandens. Įmaišykite arbatinį šaukštelį medaus ir perkoškite. Palikite pusvalandį stovėti ir tuomet lašinkite į nosį. Procedūrą atlikite 4-5 kartus per dieną po 4-6 lašus į abi šnerves.

6. Alavijų sultys

Šviežiai spaustos alavijų sultys gali padėti ir nuo labai stiprios slogos. Lašinkite kas 2-3 valandas po penkis lašus į abi šnerves.

7. Burokėlių sultys su medumi

Tris šaukštus šviežiai spaustų burokėlių sulčių sumaišykite su arbatiniu šaukšteliu medaus. Lašinkite po tris lašus keturis kartus per dieną.

8. Gysločių arbata

Jei sloga dar tik prasidėjo, ją pažaboti padės gysločių arbata. Užplikykite šaukštelį smulkintų gysločių su tokiu pat kiekiu džiovintų liepų ir mėtų lapelių. Gerkite prieš miegą.

9. Šaltalankių aliejaus tepalas

Į 30 ml šaltalankių aliejaus įmaišykite 20 ml šviežių medetkų sulčių, du arbatinius šaukštelius medaus, 15 g kakavos sviesto, ir įlašinkite 5 propolio lašus. Pamirkykite tepale du vatos tamponėlius, ir įsikiškite į abi šnerves. Palaikykite apie 20 minučių.

10. Aliejinis bičių pikio tirpalas

Bičių pikis padeda kovoti su įvairiomis ligomis. Susirgus sloga rekomenduojama rinktis aliejinį bičių pikio tirpalą – lašinkite po du lašus į abi šnerves kelis kartus per dieną.

11. Sodos ir juodosios arbatos lašai

Valgomąjį šaukštą juodosios arbatos užplikykite stikline verdančio vandens, įberkite žiupsnelį sodos. Kai vanduo atauš, lašinkite po 8-10 lašų į abi šnerves 3-4 kartus per dieną.

12. Tarkuoti krienai su cukrumi ir obuoliais

Sutarkuokite krienų šaknį, smulkiai supjaustykite arba sutarkuokite 2-3 obuolius, įberkite cukraus. Rekomenduojama valgyti po šaukštą 2-3 kartus per dieną. Krienuose yra medžiagų, kovojančių su virusais ir bakterijomis, todėl šis mišinys tinka ir sergant įvairiomis bakterijų ar virusų sukeltomis ligomis.

13. Ramunėlių inhaliacijos

Ramunėlių inhaliacijos padeda ne tik sergant sloga, bet taip pat ir kvėpavimo takų ligomis. Užplikykite ramunėlių ir kvėpuokite jų garais. Galite apsigaubti rankšluosčiu.

14. Gydomasis kokteilis prieš miegą

Išspauskite 4 vidutinio dydžio svogūnų sultis, įpilkite 100 ml šviežiai spaustų citrinų sulčių, įspauskite kelias česnako skilteles. Įdėkite šaukštelį medaus, ir gerai išmaišykite. Gerkite prieš eidami miegoti.

15. Raudonųjų svogūnų lukštai

Pusę stiklinės raudonųjų svogūnų lukštų užpilkite stikline verdančio vandens. Palikite dvidešimčiai minučių, perkoškite, ir šiuo antpilu skalaukite nosį.

16. Obuolių actas su medumi

Į stiklinę karšto vandens įpilkite 2-3 šaukštelius obuolių acto ir įdėkite tokį pat kiekį medaus. Gerai išmaišykite. Gerkite karštą.

17. Šalavijai

Karštas pienas su šalavijais ir medumi – veiksminga priemonė kovojant su sloga. Į puodą įpilkite stiklinę pieno, ir įberkite šaukštą šalavijų. Pakaitinkite, kol užvirs. Nukoškite ir po kelių minučių įdėkite medaus. Gerkite karštą.

18. Karštos vonelės

Kojų kaitinimas – labai populiarus ir veiksmingas kovos su sloga būdas. Pamerkite kojas į 37 laipsnių temperatūros vandenį ir pamažu pilkite vis karštesnį vandenį. Tai padės pagerinti kraujotaką ir į nosies gleivinę priplūs daugiau kraujo.

19. Karšta druska

Pakaitinkite du mažus maišelius druskos ir palaikykite prie šnervių.

20. Morkų lašai

Vaikams nuo slogos gali pagelbėti šviežiai spaustos morkų sultys. Lašinkite po du lašelius į abi šnerves kelis kartus per dieną.

21. Arbata su citrina ir imbieru

Ši arbata padeda kovoti ne tik su sloga, bet ir su kitomis peršalimo ligomis. Į stiklinę karšto vandens įdėkite šaukštą tarkuoto imbiero ir įspauskite citrinos sulčių. Kai arbata kiek pravės, įdėkite šaukštelį medaus ir išmaišykite.

Susirgus sloga nebūtina iš karto keliauti į vaistinę – liaudiškos priemonės tikrai gali padėti efektyviai kovoti su nemaloniais slogos simptomais. Vis dėlto, jei gydoma sloga nepraeis per savaitę, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją.

Patarimų pasaulis

logo2-patarimupasaulis.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA