Angle down Atgal

Slapta pradinukų mokykla Kaune tėvą paliko be žado: dukra mokosi pavojingame sandėlyje?

Kai išsiskyrė su žmona, Vytautas niekuomet nebūtų pagalvojęs, jog kada nors atsidurs situacijoje, kai prie mokyklos atvažiavęs pasveikinti dukros su rugsėjo 1-ąja, vaiko tiesiog neras. Ne, vaikas niekur nedingo, tačiau mokykla, į kurią buvusi žmona perkėlė dukrą, Vytautą šokiravo taip, jog jis nieko nedelsdamas kreipėsi į TV3 laidos „Prieš srovę“ komandą. Ar gali būti taip, kad jo buvusi žmona įstojo į kokią draudžiamą sektą, kad savo vaikui leidžia mokytis tokioje aplinkoje?

Anksti ryte prie pastato Kaune, buvusių sovietinių kareivinių teritorijoje, viena po kitos sustoja mašinos, o iš jų išlipa vaikai. Tėvų lydimi jie praveria sunkias duris ir įeina vidun. Tačiau ant šio pastato sienos nepamatysite jokios iškabos, kad tai pradinė mokykla. Nesimato čia ir jokios vaikų žaidimo aikštelės, kurioje vaikai žaistų per pertraukas...
O netrukus tas pačias duris pravėrę žurnalistai negalėjo patikėti tuo, ką teko filmuoti – koridoriai pastato viduje pilni medinių palečių, sudužusių langų rėmų, vielų, o kai kur sudėtos ir senų chemikalų talpos. Ar čia tikrai gali mokytis pradinukai? Ar ši mokymo įstaiga legali?

„Iš pradžių maniau, kad čia kokios nors sektos įkurta slapta mokykla“, – pasakos laidos „Prieš srovę“ filmavimo grupei pradinę mokyklą lankančios mergaitės tėtis Vytautas.

Po skyrybų su vaiko mama, su pastarąja jis bendrauja tik tiek, kiek reikia rūpinantis vaiku. Tačiau su dukra Vytautas išsaugojo labai artimą ryšį. Jie mėgsta kartu pasivaikščioti, suvalgyti ledų. Praėjusiais mokslo metais vyras ypatingai džiaugdavosi, kai dukra iš mamos namų atvažiuodavo pas jį pasisvečiuoti. Čia ji ruošdavo pamokas arba jo namuose mokydavosi nuotoliniu būdu ir svajojo, kad pagaliau šiais mokslo metais grįš į mokyklą. Tad vyras, nieko neįprasto neįtardamas, šią rugsėjo 1-ąją, kaip kad buvo su dukra sutarę, atvažiavo prie tos mokyklos, kurią mergaitė lankė pernai. Tačiau čia jis nustėro – jo dukters tarp vaikų nebuvo!

„Kai sužinojau, kur mokosi mano vaikas, nuvažiavau susipažinti su naująja dukters aplinka. Nesusilaikiau pamatytų vaizdų nenufilmavęs“, – pasakos laidos herojus Vytautas, o vos tik pastate pasirodė žurnalistai su filmavimo kamera, jau kitą dieną iš šių patalpų mokykla skubiai išsikėlė.

Švietimo ministerija, kuruojanti privačių mokyklų steigimąsi ir kontroliuojanti jų veiklą, gūžčioja pečiais – nesupranta, kaip galėjo pradėti veiklą ši privati mokykla neturėdama būtino higienos paso?

O Vytautas nesupranta, dėl ko jo buvusi žmona paėmė dukrą iš prestižinės mokyklos ir perkėlė į šią – kuo ši mokykla taip sužavėjo buvusią vyro žmoną? „Gal čia sutiko bendraminčių, kitų mamų, kurios draudžia savo vaikus testuoti dėl COVID-19, nes mano, kad testo pagaliukas, įkištas į vaiko nosytę, praduria vaiko smegenis? Su buvusiąją pernai apsipykome tik vieną kartą, kai ji nesutiko, kad mūsų vaikas po nuotolinio mokymosi grįžtų į mokyklą, kadangi reikėjo vaiką testuoti...“ – laidoje prisiminimais dalinsis Vytautas.

Kaip reagavo šioje „slaptoje“ mokykloje sutiktos kitų vaikų mamos? Kodėl neišdrįso atsakymų žurnalistams pateikti mokyklos direktorė? Telefonu atsiliepusi vadovė reikalavo kuo greičiau nešdintis iš mokyklos patalpų... O atsakyti į klausimą, ar ši mokymosi įstaiga testuoja vaikus dėl koronaviruso, ar ji įkurta tik tiems vaikams, kurių tėvai tiki, kad pagaliukas pažeidžia smegenis, ji nesutiko.

Išskirtiniai kadrai iš slaptos mokyklos – laidoje „Prieš srovę“ antradienį 19:30 val. per TV3!

 


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite