Angle down Atgal

„Skys­ta­sis auk­sas“ – Jūsų vir­tuvė­je

„Ypač ty­ras aly­vuo­gių alie­jus yra „skys­ta­sis auk­sas“, ku­ris garsė­ja sa­vo nau­da žmo­gaus svei­ka­tai, sau­go nuo šir­dies, krau­ja­gys­lių ir kitų ligų, nes yra natū­ra­lus an­tiok­si­dan­tas, gau­sus vi­ta­minų ir mi­ne­ralų“, – tei­gia jau ket­ve­rius me­tus ypač tyrą aly­vuo­gių aliejų su sau­go­ma kilmės nuo­ro­da „Ko­lym­va­ri, Cha­ni­ja, Kre­ta“ į Lie­tuvą pri­sta­tan­ti MB „SO­RE­LA“ įmonės va­dovė Ie­va Ma­tu­zienė.

„Nuvykus aplankyti dukros, susipažinau su vietiniais žmonėmis, kurių namuose ir buvo paneigti visi apie alyvuogių aliejų girdėti mitai (kad alyvuogių aliejus kartus, neįprasto skonio, netinka kepti, reikia naudoti tik šlakelį (nes sveika), – juokiasi Ieva. – Jau kitą viešnagės dieną pačiu puikiausiu pusryčių patiekalu tapo šviežutėlis laisvėje besiganančių – laimingų – avių ir ožkų pieno sūris FETA, pomidorai ir marinuotos alyvuogės, gausiai apipilti kvapniu, sodriai žalios spalvos alyvuogių aliejumi, o jogurtas, pagardintas išskirtinio skonio džemais, – tobulu desertu gausių pusryčių pabaigai.“

Troškiniai, pyragai ir kiti tradiciniai Kretos patiekalai gaminami naudojant tik alyvuogių aliejų. „Paklausiau vienos puikios šeimininkės Kretoje: „Ar kepant naudojate alyvuogių aliejų?“ Pamačiau klausiantį žvilgsnį ir nuostabą: „O kokį gi dar galėtumėm naudoti?“ – prisimena Ieva.

Įrodyta, kad ypač tyras alyvuogių aliejus idealiai tinka ir kepti. Dėl sudėties savybių jis gali atlaikyti aukštą temperatūrą – iki 220 °C, skirtingai nei kiti riebalai ir aliejai (saulėgrąžų aliejus (170 °C), kukurūzų aliejus (160 °C), margarinas (150 °C), sviestas (110 °C).

„Yra įrodymų, kad alyvuogės Kretoje buvo auginamos jau 2 500 metų prieš mūsų erą, ankstyvaisiais Mino laikais, o amforos, rastos Kretoje, datuojamos net 3 500 metų prieš mūsų erą, todėl drąsiai galiu teigti, kad Kretos alyvuogių aliejus yra vienas geriausių pasaulyje“, – sako Ieva.

Be to, alyvuogių aliejus tapo puikia dovanų idėja. „Pastebėjau, kad žmonės vis dažniau ieško išskirtinių maisto produktų ne tik savo virtuvei, bet ir dovanoti artimiesiems, todėl ilgai ir kruopščiai ieškojau ypač geros kokybės gamintojų Kretoje, kad galėčiau pasiūlyti kuo įvairesnių Kretos produktų savo klientams visoje Lietuvoje“, – sako Ieva.

 

MB „SO­RE­LA“
 +370 682 54 808
www.kre­tos­do­va­nos.lt
in­fo.kretosdovanos@gmail.com
Fb: Aly­vuo­gių alie­jus iš Kre­tos

 

Reklama

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite