Angle down Atgal

Skuodo rajono eismo saugumo komisija vaikštinėjo miesto gatvėmis

2020 m. birželio 11 d. vyko Skuodo rajono eismo saugumo komisijos išvažiuojamasis posėdis. Jo metu buvo lankytasi Aleksandrijoje, Gėsaluose ir Skuode P. Cvirkos bei Dariaus ir Girėno gatvėse.

Pirmiausia, svarstyta situacija dėl pėsčiųjų perėjų įrengimo Aleksandrijos seniūnijoje. Nutarta kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją (toliau – Kelių direkciją) dėl pėsčiųjų perėjų įrengimo Aleksandrijoje Beržų g. ir Gėsaluose Mokyklos g. Kelių direkcijai įrengus perėją minėtoje Beržų g., Skuodo rajono savivaldybė įrengs pėsčiųjų perėją Skuodo g.

Taip pat planuojama kreiptis į Kelių direkciją dėl pėsčiųjų perėjų ir pėsčiųjų takų įrengimo bei atnaujinimo M. Gimbutienės g. Kaukolikuose. Čia reikia užtikrinti saugų gyventojų judėjimą per kelią Nr. 4603 Telšiai–Alsėdžiai–Barstyčiai–Skuodas 49,040 kilometre.

Kiek vėliau Mosėdyje peržiūrėtos eismo sąlygos, svarstyti pakeitimai. Priimtas sprendimas susisiekti su automobilių savininkais, kurie savo transportą stato netinkamoje vietoje, ir informuoti juos apie alternatyvias automobilių statymo vietas, automobilių stovėjimo aikšteles. Jeigu problema kartosis (terminas 2 mėn.), sankryžos pradžioje nuo įvažiavimo iš R. Granausko g. bus planuojama pastatyti 4 vnt. draudžiamuosius kelio ženklus Nr. 332 „Sustoti draudžiama“ su galiojimo zona 40 m į priekį, abejose pusėse iš abiejų krypčių. Taip bus sudarytos sąlygos automobiliams iš R. Granausko g. įsukti į Muziejaus gatvę, tada vadovaujantis pirmumo taisykle vienas kitą praleistų, automobiliai prasilenktų. Jei taip nutiktų, kad ženklai nepasiteisintų, jie bus nuimti.

Apžiūrėjus situaciją Mosėdyje, buvo svarstomas klausimas dėl Skuodo miesto P. Cvirkos gatvės susiaurėjimo ir eismo saugumo užtikrinimo šioje gatvėje. Nutarta siūlyti Skuodo rajono savivaldybės administracijai atlikti P. Cvirkos gatvės rekonstrukciją.

Posėdžio metu nuspręsta įrengti informacinius skydus, pranešančius apie vaizdo stebėjimą valstybinės reikšmės keliuose.

Priimtas sprendimas Sriauptų kaime pastatyti du draudžiamuosius kelio ženklus Nr. 329 „Ribotas greitis“, nurodančius 40 km/h leistiną greitį, nuo kelio Nr. 216 Kretinga–Skuodas iki gyvenvietės pabaigos.

Nutarta parengti Skuodo miesto Dariaus ir Girėno gatvės (prie parduotuvės „Senukai“) automobilių stovėjimo aikštelės plano schemą ir suderinus su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba įrengti horizontalų kelių ženklinimą, nurodantį automobilių stovėjimo būdą.

Vykstant renginiams Skuodo kultūros centre, Vytauto g. 8 namo gyventojai nebetenka galimybės statyti automobilių daugiabučio namo kieme. Nutarta leisti namo gyventojams statyti draudžiamąjį kelio ženklą Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ namo kieme, sklypo unikalus Nr.4400-4035-0030, kuriuo panaudos pagrindais disponuoja Skuodo rajono savivaldybė.

Posėdžio metu priimta nemažai sprendimų, kurie svarbūs rajono gyventojams ir turės įtakos jų saugumo užtikrinimui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite