Angle down Atgal

Skundė ar neskundė Tarybos nariai projektą prieš miesto šventę?

Paskutiniame posėdyje, svarstant klausimą dėl paskolų, nuskambėjo merės Ž.Pinskuvienės žodžiai: “iš tikrųjų, Tarybos narių pastangomis prieš pat miesto šventę turėjome po skundų tų patikrinimų.” (Įrašas pridedamas)

Kadangi apie skundus ir patikrinimus nebuvome nieko girdėję, pasiteiravome visų 21 Tarybos narių, ar asmenišai jie (gal su kolegomis) inicijavo patikrinimus prieš miesto šventę ir jei taip, kokius ir į kokias institucijas kreipėsi. Pateikėme ir papildomą klausimą merei Ž.Pinskuvienei bei pasiteiravome, kokios institucijos vykdė jos minėtus patikrinimus ir kas tų patikrinimų iniciatorius.

Nors Viešosios informacijos teikimo įstatymas reglamentuoka, kad „Informacija, kurią rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų, viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, žurnalistams pateikiama ne vėliau kaip per vieną darbo dieną.“, mes Tarybos narių prašėme atsakyti per tris dienas. Tačiau ir tiek laiko ne visiems pakako vieną sakinį parašyti.

Gautus atsakymus pateikiame:

VYTAS ŠIMONĖLIS

Aš nežinau (nesupratau) ką merė turėjo galvoje kalbėdama apie kažkokius patikrinimus, nes prašymų (skundų) per paskutinį pusmetį niekam nepateikėme.

VIDMANTAS MATEIKA

Pats asmeniškai niekam nieko neskundžiau. Neteko girdėti ir tarp kolegų – opozicijos narių apie tai kalbant. Posėdžio metu man buvo naujiena tokia informacija.

ALFREDAS ASTIKAS

Apie patikrinimus nieko nežinau ir niekaip nesu su jais susijęs.

VIRGINIJUS SARPAUSKAS

Atidžiai pasiklausiau liepos 30 dienos tarybos posėdyje girdėtą citatą. Svarstant klausimą dėl paskolų, merės Ž.Pinskuvienės žodžiai skamba taip: “Iš tikrųjų, Tarybos narių pastangomis prieš pat miesto šventę turėjome po skundų tų patikrinimų”.

Nors nei aš pats vienas, nei kartu su kuo nors iš kolegų, neinicijavau jokių patikrinimų. Į tokią situaciją galima žiūrėti dvejopai. Vienas klausimas, ar yra abejonių, dėl rajone vykdomų ar vykstančių reiškinių, dėl kurių reiktų ar bent kiltų mintis kreiptis pagalbos į teisėsaugos ar specialiąsias tarnybas. Mano manymu, padėtis labai nevienareikšmiška, ir ateityje galimi įvairūs apsisprendimai. Antras klausimas butų toks: kaip elgiasi rajono valdžia ar jai pavaldžios įstaigos, kai gauna anoniminį, ar „anoniminį“ gyventojų skundą? Ar irgi visaip komentuoja, ir įvairiausiais išvedžiojimais pavaišina „anoniminio skundo“ autorių, ar eskaluoja ir mėgaujasi skundu – žiūrėkite, koks įvykis, į mus kreipiasi, mumis pasitiki, MES TURIM SKUNDĄ.

Visa tai primena vieną komišką pavyzdį, kuris parodo silpnų žmonių dvigubus etinius standartus. Tarkim, susirinkusios auditorijos klausiam: „vienas žmogus išdaužė langą. Kaip vertinate šį įvykį, ir ką su šiuo žmogumi reikia daryti?“

Dalis auditorijos reiškia pasipiktinimą. Kita dalis tyli, vengia atsakyti, ir stengiasi išklausti, kas toks būtent išdaužė langą. Rodosi, koks skirtumas, langas juk išdaužtas. Bet čia ir prasideda visi etiniai viražai. Vertinimas priklauso nuo to, kas išdaužė langą, ar draugas, ar priešas. Jeigu draugas, tai vertintojas tampa advokatu – juk netyčia. O jeigu priešas – vertintojas tampa griežčiausiu prokuroru – bausti ir su griežčiau.

Taip ir su skundais. Jeigu valdžia gauna skundą, tada gerai. Jeigu ant valdžios parašomas skundas – tada blogai, tai kenkėjų, skundikų, tobulos valdžios priešų darbas.

Taip kad, šiandien galiu patvirtinti, kad nei vienas, nei su kuo nors į jokias institucijas kol kas nesikreipiau.

ALYTĖ SKEBERIENĖ

Ne, nieko neskundžiau.

ANNA KUZNECOVIENĖ

Šioje kadencijoje nesu pasirašiusi nė vieno skundo.

* * * * * * *

Kiti Tarybos nariai ir merė Ž.Pinskuvienė į paklausimą tradiciškai neatsakė. Kodėl? Belieka tik spėlioti. Gal jokio skundo ir patikrinimų nebuvo, bet labai reikėjo posėdžio metu suvaidinti eilinę auką? O gal skundė patys? Bet ar realu, kad savus skųstų? Deja, šito kol kas nesužinosime.

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

Foto ir audio autorės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite