Angle down Atgal

Skundai dėl kelių – kaip sniego lavina

„Lazdijų žvaigždėje“ buvo rašyta, kad dalis Mikniškių kaimo gyventojų pasipiktino išasfaltavus nykštukinę šio kaimo Kaimynų gatvę, kurioje gyvena Šeštokų seniūnės tėvai, kiti giminaičiai.

Tuomet komentavusį šį faktą rajono valdžia nematė nieko blogo, neįžvelgė jokių seniūnės nei tarnybinių, nei kitokių pažeidimų. Tarybos narys, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis puolė ginti seniūnę teigdamas, kad nesvarbu, kas ten gyvena, svarbu, kad kelias išasfaltuotas.

Tačiau tokie žinomo politiko žodžiai tik užpylė dar daugiau druskos ant Mikniškių kaimo gyventojų žaizdos. „Mūsų rajone yra kiek kitaip: kas arčiau valdžios, tam asfaltas patiesiamas, o kas nuo jos toliau, tam bus gerai ir išmaltas, išvažinėtas, duobėmis nusėtas vieškelis, kuriuo kartą per metus pervažiuoja greideris“, – sakė Mikniškių kaimo gyventojai, kurie neprašo savo Plento gatvės išasfaltuoti, bet nori, kad ji būtų ne tik greideriu palyginama, bet ir žvyru užpilama, nes lietingu metu tampa neišvažiuojama.

„Šioje gatvėje gyvenančios dažnai pasiligojusios 96 metų senolės, tremtinės, jau greitosios medicinos pagalbos automobilis dėl purvyno nepasiekia, todėl vienąkart ją kaimynams teko nunešti. Pati senolė, kalbėdama apie savo ilgaamžiškumą, jūsų laikraščio žurnalistams yra sakiusi, kad labiau nori sulaukti ne 100 metų, o kada sutvarkys kelią į jos sodybą. Ir nors rajono valdžios atstovai – tiek praėjusios, tiek dabartinės – buvo atvykę pasižiūrėti, paslidinėję po šio kelio purvą pripažino, kad situacija sudėtinga, tačiau apgailestavo, kad pinigų kelio remontui nėra. Bet labai įdomu – gatvei, kurioje gyvena seniūnės tėvai, išasfaltuoti pinigų yra, o panašaus dydžio mūsų gatvei bent užpilti žvyru ir sutvirtinti nėra“, – mąstė kalbinti gyventojai.

Yra ir daugiau gyventojų, kuriems seniai galvą skauda dėl kelių, kuriais jie kasdien važinėja, gadina savo automobilius ir susiduria su kitais sunkumais.

Kirsnelės kaimo gyventojas Vidmantas Fejertas galėtų knygą parašyti apie tai, kad gyventi netoli geležinkelio bėgių nėra lengva ir kad yra pamirštas visų valdžių. „Dar 2010 metais rekonstravo geležinkelį, panaikino virš geležinkelio bėgių pervažą, kuria aš su šeima naudojausi, važinėjau – man ji labai sutrumpindavo kelią į namus. Dabar į pagrindinį kelią, kuris veda į Lazdijus, Šeštokus, turiu belstis pusantro kilometro. Dar tas kelias nuolat reikalauja remonto. Taigi, dėl tos pervažos raštais atakavau, ką tik galėjau: geležinkelio įmonę, rajono savivaldybę, net prezidentūrą. Atvažiuoja komisijos, pakraipo galvas, pripažįsta, kad aš teisus, ir išvažiuoja. Paskui gaunu atsakymus – daryti naują pervažą labai brangu, pusė milijono eurų kainuotų. Man tik įdomu, kodėl ją panaikino, gal galėjo rekonstruoti kažkaip ir palikti, juk ji caro laikais įrengta, ko gero, buvo kultūrinio paveldo vertybė. Jau netikiu, kad iš ko nors pagalbos sulauksiu. Nemanau, kad ta pervaža taip jau labai ir kainuotų brangiai, jei būtų noras ją įrengti, bent jau rūpėtų. Tarsi esu visų pamirštas“, – nusivylęs kalbėjo V. Fejertas.

Beveik panašiai jaučiasi ir Šeštokų seniūnijos Maišymų kaimo gyventojai. „Per mūsų kaimą eina beveik pusantro kilometro kelias. Jis yra labai prastos būklės, nusėtas duobėmis, labai išvažinėtas. Kaip tarka. Važiuodamas galvoji, kaip nuo to kratymo dantų neišsimušti, ir stengiesi, kad automobilis atlaikytų. Gal prieš savaitę šį kelią greideris lygino, tai kol kas neblogai, bet po kokio mėnesio vėl bus tas pats. Manome, kad seniūnijai labiau reikėtų rūpintis ir kitų kaimų keliais, ne tik Mikniškių, nes dabar mus dažnai pamiršta. Mums atrodo, kad tokius vieškelius verkiant reikia ne vieną kartą lyginti per metus, o mažiausiai du“, – sakė Maišymų kaimo gyventojai.

Kitų seniūnijų gyventojams dėl kelių priežiūros irgi kyla nemažai klausimų. Štai šių eilučių autoriui skambinęs Viktarino kaimo gyventojas klausė, kada bus išasfaltuotas visas kelias nuo Veisiejų iki šio kaimo. „Dalis kelio – keli kilometrai nuo Veisiejų iki Trikojo ežero – jau gal prieš šešetą metų buvo padengta asfalto danga, o kita dalis liko vieškeliu. Dabar gi jau nuo mūsų kaimo išasfaltavo Veisiejų link 400 metrų atkarpą. Galvoju, jeigu tokiais tempais darbai vyks, tai iki 2050 metų gal ir užbaigs visą išasfaltuoti. O juk šias vietoves, kur yra daug ežerų, lanko labai daug turistų, todėl reikėtų susisiekimą, infrastuktūrą ženkliai pagerinti“, – sakė susirūpinęs gyventojas.

Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas tvirtino, kad kelias Veisiejai–Viktarinas yra ne rajoninės, o regioninės reikšmės, jį tvarko bei prižiūri Valstybinė kelių direkcija. „Tai čia ne savivaldybės ir ne seniūnijos reikalas. Esu susipažinęs su planais, kad kelią yra numatyta baigti išasfaltuoti 2021 metais. Taip, jau išasfaltuota ta daugiau kaip 400 metrų atkarpa ir dar liko apie 6 kilometrai. Tikiuosi, kitais metais asfaltavimas bus užbaigtas. Džiaugiuosi, kad iki lapkričio numatyta padengti asfalto danga ir kito regioninio kelio Veisiejai–Avižieniai 5 kilometrų atkarpą Rūda–Babrai, dabar ten vyksta paruošiamieji darbai. Taip, po truputį vieškelių rajone mažės. Tik norėčiau, kad gyventojai suprastų ir turėtų kantrybės, nes taip greitai visų vieškelių neišasfaltuosime“, – sakė seniūnas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite