Angle down Atgal

Skolingi socialinio būsto gyventojai iškeldinami iš būsto

Radviliškio rajono savivaldybės specialistai, policija, UAB „Radviliškio būstas“ darbuotojai, antstoliai dalyvavo iškeldinimo iš socialinio savivaldybės būsto procedūroje. Dėl susikaupusios skolos daiktai iš socialinio būsto, esančio Jaunystės gatvėje, Radviliškio mieste, vadovaujantis teismo sprendimu buvo iškraustyti į kitą vietą.

Pasak Nijolės Žilvytienės, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės, šiame bute gyvenę žmonės jau seniai jame nebegyvena, greičiausiai dirba užsienyje, bet už būstą nemoka.

„Kaupiasi skolos, negalime to būsto suremontavę suteikti kitoms būsto laukiančioms šeimoms, o jie įsivaizduoja, kad tai – viešbutis: kada noriu – grįžtu, kada noriu – ne“, – sakė ji.

Atvėrus būsto duris pasitiko slogus, sudvisęs kvapas. Matyti, kad virtuvėje kažkada būta gaisro. Visur netvarkinga, sienos apipaišytos, vonios kambaryje nuluptos plytelės. „Toks jau supratimas – ne mano, tad galiu bet ką daryti. O visi nori gauti tvarkingą ir suremontuotą būstą. Būtų palikę tvarkingą butą, tai iš karto jį būtume atidavę kitiems, o dabar – reikės įdėti daug lėšų ir darbo, kad šis butas taptų panašus į gyvenamą vietą“, – sakė N. Žilvytienė.

Deja, šiais metais lėšų socialiniam būstui remontuoti jau neliko, todėl geriausiu atveju remontai bus pradėti tik kitais metais.

Iškeldinimas – standartinė procedūra, atliekama tokiais atvejais, kai nuolat didėja skola už šildymą, vandenį, kitus komunalinius patarnavimus. Pirmieji iškeldinimai prasidėjo prieš penkerius metus, pagal priimtus teismo sprendimus kasmet vidutiniškai atliekamos 4–5 iškeldinimo procedūros. Iki iškeldinimo ne vieną kartą bandoma susisiekti su nuomininku, deramasi dėl skolų mokėjimo grafikų sudarymo. Nepavykus susitarti, pradedamas teisminis procesas dėl iškeldinimo.

Praktikoje teismams dažnai tenka spręsti fizinių asmenų iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų klausimą. Iškeldinti iš gyvenamųjų patalpų galima tik esant įstatymo – Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatytiems pagrindams.

N. Žilvytienė teigia, kad socialiniame būste gyvenantys žmonės kartais neatsakingai žiūri į besikaupiančias skolas. „Iš socialinio būsto už nesumokėtus mokesčius esame iškeldinę jau ne vieną gyventoją, stebime visų socialinių būstų gyventojų mokumą. Artimiausiu laiku laukia ne viena iškeldinimo procedūra, kuri yra tikrai nemaloni ne tik mums, vykdytojams, bet ir socialinių būstų gyventojams. Skaudu, kad tik tokiomis priemonėmis galime suvaldyti už būstą kartais piktybiškai nemokančius gyventojus“, – sakė ji.

Šiais metais bus vykdomos dar trys iškeldinimo procedūros.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite