Angle down Atgal

Skolas išieškoti padeda ir technologijos

Skolų išieškojimas – sudėtingas procesas, reikalaujantis ypatingų žinių ir pasiruošimo. Kaip ir visuose kituose verslo sektoriuose, taip ir čia gali pasitaikyti žmogiškų klaidų. Laimei, į pagalbą ateina išmaniosios technologijos.

Ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje skolų išieškotojai jau naudoja modernius įrankius, leidžiančius supaprastinti skolų išieškojimo procesą. Apžvelgsime kelias iš jų.

Mobiliosios technologijos

Šiandien gyvenimas be išmaniojo telefono neįsivaizduojamas – šiuos prietaisus šalia savęs turime kone ištisą parą. Tai, kad vis daugiau mokėjimų atliekama per mobilias aplikacijas, palengvina ir skolų surinkimo procesą.

Jau yra specialių skolų išieškojimui skirtų programėlių, kurios leidžia darbuotojams laisvai pasiekti reikiamą informaciją per mobiliuosius telefonus bei planšetes.

Turėdami daugiau informacijos, skolų išieškojimo įmonių darbuotojai gali efektyviau naudotis technologijomis, o mobilios bankų ir mokėjimų aplikacijos padeda surinkti iš klientų skolas. Nebėra poreikio eiti į banką, kažkur registruotis ar siųsti sąskaitas paštu, nes vartotojai gali atlikti įmokas iš bet kurio pasaulio taško.

Dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas geba kaupti informaciją ir ja naudotis tam tikroms prognozės sukurti – pavyzdžiui, kada skolininkas grąžins pinigus.

Pastaraisiais metais įvairūs finansinių technologijų startuoliai siūlo įmonėms naujas galimybes pritaikyti dirbtinį intelektą skolų išieškojimo procese (pvz., True Accord, Collect AI ir kiti). Startuolis „Dialog Tech“ netgi siūlo specialius algoritmus, kurie išstudijuoja klientų elgseną ir sukuria modelius, kaip geriausiai atsiliepti į jų skambučius.

Autonominis intelektas, taikomas bepiločiuose automobiliuose, taip pat gali pagelbėti skolos išieškojimo procesuose, juos automatizuojant. Įtraukus šį mechanizmą į skolos išieškojimo ciklą, dirbtinis intelektas nuolat mokysis iš naujos informacijos, o skolos išieškojimo strategijos taps dinamiškesnėmis ir atspindės individualius jūsų poreikius.

Be to, dirbtinis intelektas šiandien vystosi tokiu greičiu, kad be problemų galite „pasisamdyti“ virtualų asistentą, kuris padės automatizuoti visą skolos surinkimo procesą. Tokie asistentai taupo resursus ir iki minimumo sumažina neproduktyviai praleistą laiką.

Blockchain technologija

Kriptovaliutų populiarumas nesitraukia, o blockchain technologijos gali būti pritaikomos ir skolų išieškojimo procesuose.

Asmeniniai duomenys, kuriuos kaupia bankai ir kitos mokėjimų kompanijos, lengvaiprieinami įsilaužėliams. Tuo tarpu blockchain technologija yra visiškai decentralizuota, tad ir saugesnė bei ne taip paprastai nulaužiama. Skolų išeiškotojams tai leidžia sekti teisingą informaciją – pavyzdžiui, kas ir už ką susimokėjo.

Tai didina klientų pasitikėjimą. Pastaraisiais metais į viešumą iškyla vis daugiau istorijų apie neteisingai tvarkomus asmens duomenis, o blockchain technologija jau dabar yra vadinama „nauju pasitikėjimo architektu“, nes stiprina ilgalaikį ryšį tarp kompanijos ir jų klientų.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite