Angle down Atgal

Vičiūnų vandens gerinimo įrenginių statybos sparčiai juda į priekį

Vykdant geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektus, pernai laikinojoje sostinėje startavo dar vienas nemenkas projektas – Vičiūnų vandenvietės vandens gerinimo įrenginių statybos.

Vičiūnų vandenvietėje vandens gerinimo įrenginių statybos buvo įtrauktos į ilgalaikius bendrovės ,,Kauno vandenys" plėtros ir investicijų planus. Užbaigus projektavimo ir rangovo parinkimo darbus, statyboms buvo duotas startas.

Šiuo metu Vičiūnų vandenvietėje išlieti vandens rezervuaro pamatai. Vandens gerinimo įrenginių pastate statomi geriamojo vandens koštuvai, bendrai jų bus sumontuota dešimt. Kol kas vandens gerinimo įrenginių statybos vyksta pagal planą, todėl statybų pabaiga numatyta šiemet – 2020 m. neturėtų užsitęsti.

Bendrovės ,,Kauno vandenys" projekto eigą prižiūrintys specialistai sako, kad per dieną į vandens gerinimo įrenginius pateks apie 20 tūkst. m³ geriamojo šalto vandens. Iš gręžinių vanduo tekės į aeratorių, vėliau bus filtruojamas kvarciniu smėliu ir nutekės į surinkimo sistemą, po to - į siurblinę. Specialistų teigimu, toks procesas leis sumažinti vandenyje esančių natūralių medžiagų – mangano ir geležies kiekį. Dėl to tinkluose nebesikaups ir vartotojų vamzdynų nepasieks nuosėdos.

,,Vykdant vandens gerinimo įrenginių statybas, neišvengiamai tenka perjungti ir kai kurias vandentiekio linijas. Tai gali sukelti laikinų nepatogumų – vandens drumstumą ar slėgio svyravimą. Iš gyventojų gavusi tokius pranešimus bendrovės avarinė tarnyba plauna vandentiekio linijas. Tikimasi, kad bendromis pastangomis – sparčiai judančiomis statybomis ir su gyventojų supratingumu sulauksime gero rezultato, vartosime puikios kokybės vandenį", - sako techninio projektų skyriaus specialistai.

Iš Vičiūnuose esančių septyniolikos vandens gręžinių geriamąjį vandenį vartoja Vaišvydavos, Vilijampolės, Lampėdžių, Veršvų, Marvelės, Aleksoto, Fredos, Naujamiesčio, Vičiūnų, Birutės, Žemųjų Šančių, Panemunės, Kazliškių, Rokų 1, Rokų 2 gyventojai.

Vičiūnų vandens gerinimo įrenginių vertė - daugiau kaip 6 mln. Eurų. Darbus bendrovė ,,Kauno vandenys" finansuoja savo lėšomis. Ir tai bus antrieji vandens gerinimo įrenginiai Kauno mieste. Įmonės planuose tokius pat įrenginius statyti ir Kleboniškio vandenvietėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite