Sportas2020 m. Vasario 21 d. 23:32

Skausmingas pralaimėjimas apkartino D. Maskoliūno debiutą Lietuvos rinktinėje

118885

Dariaus Maskoliūno pirmasis blynas, stovint prie Lietuvos rinktinės vairo, sudegė į neatpažįstamą juodulį ir paliko labai prastą kvapą. Lietuvos rinktinė penktadienio vakarą skaudžia nesėkme pradėjo 2021-ųjų metų Europos čempionato atrankos varžybas, 65:86 (9:23, 12:17, 10:28, 34:18) svečiuose beviltiškai kapituliavusi prieš Belgiją.

Dariaus Maskoliūno debiutas, Donato Motiejūno sugrįžimas ir Europos čempionato atrankos startas Lietuvos rinktinei (0-1) buvo itin skaudus bei sunkus.

Lietuviai Monso mieste nusileido 65:86 (9:23, 12:17, 10:28, 34:18) Belgijos rinktinei (1-0).

Lietuvių bėdos prasidėjo nuo pirmųjų minučių. Retinas Obasohanas pataikė iš po krepšio ir smeigė tritaškį, dar vieną tolimą metimą pridėjo Pierre‘as-Antoine‘as Gillet, o belgai pirmąjį kėlinį užbaigė spurtu 10:2 bei nutolo 14 taškų persvara – 23:9.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. Khalidas Boukichou pataikė metimą iš po krepšio, Gillet smeigė tritaškį, Maxime‘as De Zeeuwas pridėjo dar vieną taiklų metimą, o atkarpą 11:5 laimėjusi Belgija lietuvius triuškino dvigubai – 40:20.

Po ilgosios pertraukos prasidėjo absoliutus Belgijos dominavimas. Šeimininkai per trečiąjį kėlinį realizavo 6 tritaškius iš 7, ketvirtį laimėjo 28:10 ir prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui pirmavo net 37 taškų persvara – 68:31.

Lietuviai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 14:0 ir sumažino deficitą iki 23 taškų (45:68), tačiau rimčiau užsikabinti šiose rungtynėse mūsiškiai nebesuspėjo.

Pirmą kartą nuo 2017-ųjų rinktinės marškinėlius užsivilkęs Motiejūnas buvo rezultatyviausias Lietuvos ekipoje. Jis per 24 minutes pelnė 17 taškų (6/9 dvit., 0/1 trit., 5/9 baudos), atkovojo 5 kamuolius, sykį suklydo bei surinko 13 naudingumo balų.

Belgai šį vakarą tritaškius metė 41 proc. tikslumu ir realizavo 13 tolimų metimų iš 42. Tuo metu lietuviai pataikė 6 tritaškius iš 20 (30 proc.). Šeimininkai tiksliau metė ir dvitaškius – 18 iš 27 (67 proc.), kuomet lietuviai realizavo 16 metimų iš 28 (57 proc.)

Šeimininkai taip pat laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (33-26), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17-13) bei mažiau klydo (12-16).

Belgijos rinktinė: Retinas Obasohanas 21 (6/7 dvit.), Jonathanas Tabu 18 (3/5 dvit., 4/7 trit.), Pierre‘as-Antoine‘as Gillet 11 (3/7 trit.), Quentinas Serronas 10.

Lietuvos rinktinė: Donatas Motiejūnas 17 (6/9 dvit.), Mindaugas Kuzminskas 15 (4/5 dvit.), Mantas Kalnietis 12 (3/4 dvit.), Eimantas Bendžius 8 (2/8 metimai), Tomas Dimša 5, Gytis Masiulis ir Jonas Mačiulis po 3, Arnas Butkevičius 2, Laurynas Birutis, Paulius Valinskas ir Žygimantas Janavičius taškų nepelnė.