Angle down Atgal

Skaudi netektis: Anapilin iškeliavo Aleksas Laniauskas

Netekome ilgamečio Kėdainių bendruomenės nario, savo darbu daug prisidėjusio prie mūsų krašto gerovės ir augimo sudėtingu Nepriklausomybės kūrimosi metu. 

Kraštiečiams ši žinia apie Alekso Laniausko mirtį buvo labai netikėta, juk dar tik prieš savaitę kai kurie 1990–1995 m. Kėdainių rajono tarybos deputatų klubo nariai jį sveikino su 82-uoju gimtadieniu ir Aleksas atrodė gana žvalus bei linksmas.

Laniausko gyvenimas buvo sunkus ir ypatingas, kaip neeilinė ir jo asmenybė. Užaugęs Vainotiškių kaime vargingų tėvų šeimoje (nors mama ir turėjo bajoriško kraujo), anksti pajutęs nelengvai uždirbamos duonos skonį, Aleksas negalėjo susitaikyti su sovietiniu režimu. 1956 m. jis, būdamas Dotnuvos‒Akademijos vidurinės mokyklos dešimtokas, kartu su keturiais bendramoksliais Velykų rytą ant Akademijos vandentiekio bokšto iškėlė Lietuvos trispalvę vėliavą. Ši ,,dėmė“ lydėjo visą sovietmetį. Išmestas kartu su draugais iš mokyklos, negalėdamas kopti aukštesniais karjeros laiptais, jis nepasidavė. Sugebėjo neakivaizdžiai baigti tuometį Vilniaus inžinerinį statybos institutą. Ir beveik visą gyvenimą dirbo darbą, susijusį su automobiliais.

Buvo ir tuometės Kėdainių autotransporto įmonės, ir Tarpkolūkinės statybos organizacijos, ir Kėdainių vartotojų kooperatyvo vairuotojas. Vėliau tapo Lietkoopsąjungos Kauno autobazės Kėdainių autokolonos viršininku, pats įkūrė Panevėžio transporto mokymo kombinato Kėdainių filialą, kuriame ruošė vairuotojus profesionalus. Vėlesniais laikais jis dirbo Kėdainių autobusų parko saugaus eismo inžinieriumi, vadovavo UAB ,,Kėdainių butams“, netgi buvo etatinis laikraščio ,,Kėdainių garsas“ bendradarbis.

Atgimimo metais aktyviai dalyvavo įvairiuose mitinguose, sambūriuose, buvo aktyvus sąjūdietis. 1990 m. pavasarį kaip Sąjūdžio atstovas buvo išrinktas į pirmąją Kėdainių rajono tarybą. Dirbo Ekonomikos ir biudžeto nuolatinėje komisijoje. 1991 m. per Sausio įvykius A. Laniauskas budėjo Vilniuje prie Spaudos rūmų, budėti teko ir pačioje Kėdainių savivaldybėje. 1991 m. buvo paskirtas savivaldybės Kontrolės tarnybos etatiniu vadovu. 1995–1997 m. Kėdainių rajono savivaldybėje, atėjus į valdžią konservatoriams, dirbo etatiniu mero pavaduotoju. 1997 m. A. Laniauskas trečią kartą buvo išrinktas į savivaldybės tarybą.

Aleksas Laniauskas susilaukė dviejų sūnų ir dviejų dukrų.

Tai buvo žmogus, kuriuo galėjai pasitikėti, kuris padėdavo sunkiais gyvenimo momentais. Galbūt buvo šiek tiek kategoriškas, bet visada turėjo savo nuomonę ir buvo principingas.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos, administracijos ir visos Kėdainių rajono bendruomenės vardu nuoširdžią užuojautą gerbiamo Tarybos nario Alekso Laniausko šeimai, artimiesiems ir kolegoms, visiems krašto žmonėms reiškia meras Valentinas Tamulis ir administracijos direktorius  Arūnas Kacevičius.

Stiprybės šią sunkią netekties valandą.

Aleksas Laniauskas bus palaidotas ketvirtadienį savo gimtojo krašto Gėlainių  kapinėse.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite