REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Balandžio 19 d. 09:44

Skaudančios kojos: kada būtina pasitikrinti dėl venų varikozės?

Švenčionys

Inga VaranavičienėŠaltinis: Etaplius.lt


213250

Artėjantis šiltasis metų laikotarpis vis dažniau primena apie vieną iš labiausiai paplitusių ligų – venų varikozę. Negydomos išsiplėtusios arba varikozinės venos yra rimtas sveikatos sutrikimas, varginantis tiek moteris, tiek vyrus. Kas lemia ligos atsiradimą, kaip laiku ją diagnozuoti bei gydyti, pasakoja Baltijos Amerikos klinikos gydytojas kraujagyslių chirurgas Arūnas Grinkevičius.

Negydoma liga sparčiai progresuoja

Venų varikozė išsivysto tuomet, kai venų vožtuvėliai ima veikti prastai. Negydant išsiplėtusio venų tinklo, pakinta ne tik kojų odos būklė – pažeistose venose smarkiai padidėja trombozės pavojus.

„Vienas iš veiksnių, padedančių veniniam kraujui iš kojų sugrįžti į širdį – sveiki venų vožtuvėliai. Kraujas jais lyg laiptais, veikiamas išorinės kojų raumenų pompos einant, „lipa“ į viršų. Įgimtas ar įgytas vožtuvų nepakankamumas yra viena dažniausių varikozės priežasčių. Negydoma liga progresuoja ir pati savaime niekuomet nepraeina“, – įspėja A. Grinkevičius.

Sutrikus kraujotakai, kraujas tvenkiasi kojose, tuomet sutrinka odos ir giliųjų audinių mityba, pradeda plėstis venų sienos ir atsiranda venų varikozė.

gft-7402.jpg

Simptomai, į kuriuos nereikia numoti ranka

Nors venų varikozė dažnai gerai matoma vizualiai, tačiau ligos sukeliamos problemos yra ne tik estetinės, tačiau sukelia ir nemažai nemalonių simptomų. Gydytojas chirurgas sako, kad išsiplėtusių venų gydymas duos daugiau teigiamų rezultatų laiku kreipiantis pagalbos, tad jeigu kamuoja šie simptomai būtina kreiptis į medikus:

  • vakare jaučiamas kojų sunkumas,

  • pastebimos išsišokusios kraujagyslės bei venos,

  • jaučiamas kojų patinimas,

  • kojas kamuoja nuolatinis nuovargis,

  • kamuoja mėšlungis,

  • liečiant kojas jaučiamas skausmas,

  • atsirado pigmentinių dėmių, kamuoja niežulys.

Pasitikrinti ir diagnozuoti venų varikozę galima Baltijos Amerikos klinikoje. Šiauliuose gydytojas chirurgas Arūnas Grinkevičius pacientus konsultuoja kartą per mėnesį. Artimiausiu metu į Šiaulius medikas atvyksta balandžio 30 dieną. Norintys konsultuotis pacientai turėtų iš anksto užsiregistruoti Šeimos sveikatos centre Tilžės gatvėje 67 arba tel. + 370 5 234 2020, + 370 6 985 2655.

Efektyvūs gydymo metodai

Dažniausiai varikozė gydoma invaziniais chirurginiais gydymo metodais. Atkreiptinas dėmesys, kad labai svarbu kojų venų sveikatą palaikyti naudojant konservatyvias priemones.

„Prie konservatyvių venų varikozės gydymo būdų priskiriamas specialus kompresinis trikotažas – kojinės, įvairūs išoriškai vatojami tepalai ir kremai, geriamieji preparatai, vaistai. Deja, vien konservatyvių metodų varikozės gydymui neužteks“,– sako A. Grinkevičius.

Vienas efektyviausių ligos gydymo būdų – lazerinė chirurgija. Tai mažiausiai pacientą traumuojanti procedūra, kuri leidžia po operacijos greitai grįžti prie įprastinių darbų.

„Vietiškai nuskausminus, į pažeistą veną įvedamas endovaskulinis lazerio zondas ir, kontroliuojant ultragarsu, lazerio spinduliu sukeliamas vidinės venos sienelės uždarymas“, – pasakoja chrirurgas.

Gydytojo nuomone, ligos gydymo sėkmė priklauso nuo naudojamos įrangos. Moderniausi lazeriai taiko žiedinį spindulį, kuris garantuoja greitesnį gijimą ir mažesnį skausmingumą.

Daugiau informacijos apie konsultacijas rasite paspaudę čia.

Arba paskambinę tel. + 370 5 234 2020, + 370 6 985 2655.

 

Remiamas turinys
 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA