Angle down Atgal

Skarulių muzikos festivalyje skambės garsiosios „Mišios už taiką"

Vasarai baigiantis, visi neabejingi muzikai kviečiami rugpjūčio 27 d. į priešpaskutinį Skarulių muzikos festivalio renginį.

Renginys tradiciškai prasidės šv. Mišiomis, kurias šį kartą aukos monsinjoras kun. Vytautas Grigaravičius, mišių metu jam talkins visame Kaune puikiai žinomas Petrašiūnų jaunimo choras, maloniai sutikęs atvykti ir į Skarulių Šv. Onos bažnyčią. Po šv. Mišių 13 val. visų susirinkusiųjų laukia nepamirštamas koncertas – valstybinis choras „Vilnius" su dirigentu Artūru Dambrausku atliks garsiąsias K. Jenkinso „Mišias už taiką".

Skambėsiantis Velso kompozitoriaus, vieno žymiausių šių dienų muzikos kūrėjo Karlo Jenkinso kūrinys parašytas lotynų, anglų ir prancūzų kalbomis, jį sudaro 13 dalių, dauguma jų atitinka tradicines katalikų mišias. Kūrinį kompozitorius paįvairina tekstais iš skirtingų religijų, kitų istorinių šaltinių. Remtasi krikščionių Šventuoju Raštu, musulmonų maldomis, Mahabharata – ilgiausiu žinomu epu, kuris sanskritu parašytais mitais ir pasakėčiomis perteikia induizmo enciklopediją. Festivalio organizatoriai bei atlikėjai kviečia visus įsitraukti į stebuklingą kelionę, klausant šių nepaprastų mišių.

Šio sekmadienio koncertas bus skirtas didžio mecenato, kultūros puoselėtojo dr. Bronislovo Lubio atminimui, taip atkreipiant dėmesį į Lietuvos kultūros paveldo vertybes, kurioms reikia nacionalinio dėmesio bei rūpesčio, nepaliekant to vien tik vietos bendruomenei. Taip pat šiuo renginiu siekiama skatinti mecenatystės tradiciją Lietuvoje, kuri prasidėjo dar viduramžių laikais ir kuri įgalino gyvuoti ir patį tarptautinį Skarulių muzikos festivalį.

Skarulių muzikos festivalio uždarymo renginys, vyksiantis rugsėjo 10 d., kvies pabūti visiems kartu su Skaruliais, malda bei scenos primadona Judita Leitaite ir Čiurlionio kvartetu priešaky.

Visi festivalio renginiai nemokami. Renginio dieną autobusas nugabens ir parveš visus norinčius į Skarulius, transportas lauks prie Šv. Jokūbo bažnyčios. Tikimasi, jog Skarulių muzikos festivalis taps traukos centru, gausiai sukviečiančiu tikinčiuosius ne tik festivalio metu, bet ir kuriantis pastovią Skarulių bendruomenę ištisus metus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite