Petro Ivanovo nuotraukose - Zarasų trečiojo amžiaus universitete paskutinio skambučio akimirkos.
Angle down Atgal

Skambutis – tik vasarai

Nuskambėjo paskutinis mokslo metų skambutis Zarasų trečiojo amžiaus universitete. Paskutiniame susibūrime dalyvavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytoja Gitana Kavaliauskaitė, docentė Irena Baliulė.

Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas perdavė nuoširdžius mero sveikinimus ir linkėjimus senjorams nuolat siekti mokslo žinių. Jis džiaugėsi, kad toks gausus rajono senjorų būrys mokosi Trečiame universitete, bendrauja, keliauja...Šias galimybes suteikia šio universiteto užsiėmimai. Vilhelminas Kuzmickas patikino, kad Savivaldybė ir ateityje skatins ir rems senjorų mokslą.

Mokslo metų rezultatus, ateities planus apibendrino ir baigimo pažymėjimus įteikė Trečiojo universiteto direktorė Nadiežda Matušova.

SKAIČIAI IR FAKTAI. Per ketverius universiteto gyvavimo metus klausytojams surengta daugiau kaip 100 paskaitų ir praktinių užsiėmimų, 8 edukacinės išvykos (Vilnius, Birštonas, Paliesiaus dvaras, Daugpilis, Agluona, Ryga, Rokiškis). Kolektyviai aplankyti 4 teatro spektakliai. Šiais mokslo metais buvo 21 užsiėmimas. Juose dalyvavo 97 klausytojai. Paskaitas skaitė ekonomistai, gydytojai, teisininkai, politikai. Kitiems mokslo numaitoma pasitelkti politologus, medicinos darbuotojus. Vėl veiks Savęs ir aplinkos pažinimo fakultetas.

Reikėtų dar labiau stiprinti ryšius su biblioteka, muziejumi, pabandyti išsikovoti lengvatų senjorams lankant koncertus, spektaklius. Palaikydamas ryšius su kitais universitetais, mūsiškis savaip reprezentuoja ir rajono Savivaldybę.

AČIŪ UŽ PARAMĄ! Oficialiai padėka pareikšta pirmiausia uoliems universiteto klausytojams. Už paramą, palaikymą - Švietimo pagalbos tarnybai, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijai, Zarasų viešajai bibliotekai, Zarasų krašto muziejui, „Zarasų krašto“ redakcijai, Ignalinos visuomenės sveikatos biuro Zarasų specialistėms. Asmeniškai padėkos – rajono merui Nikolajui Gusevui, Nacionalinio mokymo centro profesoriui Algirdui Raslanui, trenerei Vidai Memliukienei, mokytojai Gitanai Kavaliauskaitei, docentei Irenai Baliulei, universiteto aktyvistams Genovaitei Žilinskienei, Onai Kačkienei, Vasilijui Trusovui, Liudmilai Rimeikienei.

SENJORŲ ŽODIS. Pačius gražiausius žodžius senjorai skyrė savajai nepailstančiai direktorei, puikiai organizatorei Nadieždai Matušovai. Visų vardu dėkojo mokytoja Marytė Repečkienė. „Žmonės šviečia savo darbais“,- sakė ji. Prie tokių žmonių ji priskyrė ir Nadią. Ji padeda senjorams nesenti, skatina eiti, domėtis, skaityti. Ir tai tęsiasi ilgus metus.

TRUMPAS INTERVIU: Po to subtilaus, renginio paklausiau N. Matušovos:

- Ką Jums duoda tas nelengvas, neatlygintinas, intensyvus organizacinis šviečiamasis darbas?

N. MATUŠOVA:

- Švietimas, manau, yra mano gyvenimo sfera. Džiaugiuosi bendryste su žmonėmis. Turiu didelę saviraiškos galimybę. Tai visai nesieju su kažkokiu atlygiu. Keturiolika metų teko būti rajono Savivaldybės taryboje, kur labai rūpėjo įvairūs socialiniai reikalai. Ir dabar negaliu atsisėsti ir žiūrėti į viską iš šalies. Pripažįstu pozityvų gyvenimą ir stengiuosi padėti vyresnio amžiaus žmonėms jį turėti. Atlygis už tuo tikslu panaudotą laiką ir jėgas man yra moralinis pasitenkinimas. Šildo širdį nuolat jaučiamas senjorų palankumas.

MUZIKA. Paskutinio skambučio susibūrimas prasidėjo Zarasų meno mokyklos moksleivių Sivijos, Justės, Marijos atliekamais muzikos kūriniais. Padėkota ir mokytojams.

Paskutinio skambučio nesiklausiusi Genovaitė Žilinskienė atsiuntė visiems savo kūrybos dainą (Svajonės Reklaitienės muzika). Dainą padainavo Svajonė kartu su Vanda Stunžėniene.

Geros vasaros senjorams. Iki kito susitikimo universitete! Su dainomis, knygomis ir tais, kas sugeba dalinti savo žinias.

Ona Kačkienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite