Angle down Atgal

Skaitytojo patirtis: būtinai pakvieskite tėvus į „Tallink“ kruizą!

"Tikrai tikrai kada nors mes su mama išvyksime į kelionę. Reikia jai pasaulį parodyti, nes tik sėdi namuose, niekur nosies neiškiša... O aš vis keliauju: darbo reikalai, darbų milijonas, užsakymai, klientai, susitikimai - nėra kada net paskambinti mamai... Bet kažkada tikrai tai padarysime",- ir taip planuota metų metus, ir neateina TAS momentas, kai atsiras laiko.

Gal ir nebūtų atėjęs, jeigu ne netyčia išgirsta žinutė apie kompanijos „Tallink“ organijuojamus kruizus į Švediją. Kelionė trumpa – nakvynė prabangiame kelte, viena diena Stokholme ir atgal. Hmm, gal ir neblogai, juolab ir kruizas ne šiaip eilinis – senjorų, su specialia programa, o ir kaina nesikandžioja. VAROM! Mama, ruoškis.

Kelionė užsakyta, lagaminai sukrauti. Mamai tai - pirmas kartas. Ji niekada nėra plaukusi į atvirą jūrą, ir dar su tokiu prabangiu keltu, niekada nebuvusi Švedijoje. Nuostabu, laukia jaudinant kelionė!

"Oho! Koks didelis laivas! Kaip gražu, kiek visko, o kokie laiptai, o restoranai, parduotuvė…",- džiugina mamos entuziazmas.

O žmonės! Tikrai, tiek daug linksmų, atsipalaidavusių senjorų dar neteko matyti. Įprasta matyti „piktus pensininkus“, o čia niekas neskuba, šypsosi, su išmaniaisias selfiukus darosi. Pilnas denis gerai nusiteikusios publikos - stilingai pasipuošusių draugių būrelis, šeimyninės poros ir romantiškos porelės, dar aš su mama...

Ir JIE! Mama iš karto pažino garsiuosius muzikantus. Kelto denyje pasigirsta neįprasti garsai, grupės „SUTARAS“ vyrai užgrojo - pasigirdo gaudžiantys ragai, skelbiantys kelio pradžią ir kviečantys į koncertą. Ši muzika nepalieka abejingų, pažiūrėti tautiškos kapelijos programos susirinko gausus būrys gerbėjų. Koncertas įspūdingas, jaudinantis, artistai ne tik grojo, bet ir dainavo, šoko, įtraukdami savo klausytojus į pasirodymų sūkurį.

Vakarienė. Wow, aukščiausia klasė! Kokie užkandžiai, kiek patiekalų įvairiausiam skoniui. Tiesa, gal dėl kelioninio streso, o gal šiaip, prieš pat kelionę mamai sustreikavo skrandis, buvo neramu, kad netektų atsisakyti prabangios vakarienės. Bet kur ten, pasirinkimas toks, kad ir jautriausiam skrandžiui puota. Ir šviežios, ir troškintos daržovės, ir žuvis, ir mėsytė. Viskas skanu, šviežia ir nuostabiai pateikta. Atsipalaiduojam, plaukiam, nuotykis tęsiasi.

Naktis rami, jūra draugiška, ramiai pasiekėme Švedijos krantus. Ankstyvą rytą geriau nemiegoti, pro kajutės langą matomi vaizdai užgniaužia kvapą. Peizažas labai jau neįprastas, mažos akmenų salos su dailiais namukais beveik kiekvienoje iš jų! Ir kaip jie taip gyvena? Nuostabu.

Skokholmas atrodo pilkas ir niūrus. Orelis - “neduok Dieve”, +2… Užsakyta ekskursija po miestą su gidu atrodo kaip išsigelbėjimas, nereikės šalti, visur nuveš, papasakos.

Įsitaisome patogiame autobuse ir mėgaujamės. O mūsų gidas Rokas - neeilinis, neišgirsi standartinių vadovėlinių pasakojimų. Miesto ir šalies istoriją, pasirodo, galima papasakoti taip gyvai ir intriguojančiai, kad nuo juoko ir nuostabos visas autobusas linguotų. Pasivaikščiojimai po miestą neužmirštami - karaliaus rūmų, Vazos muziejaus, siaurų Stokholmo gatvelių ir aikščių istorijos atgijo. Seni įvykiai tarsi kartojasi, sustingsta kraujas nuo šiurpių pasakojimų. Laikas greitai pralėkė, diena į pabaigą, o mūsų gido rūpestingumas ir žavesys dar neblėsta: kiekvienam pareguliuos ausines, atsakys į visus klausimus, pajuokaus. Žmogus atsidavęs šiam darbui.

Viskas puikiai suorganizuota, mes jau kelte, ilsimės po kelionės mieste ir nekantriai laukiame pramogų. Programa tikrai nenuvylė – linksmos latvių grupės koncertas ir egzotiški akrobatų pasirodymai paliko įspūdį. Po ištaigingos vakarienės beliko pasirūpinti lauktuvėmis, kurių kelto parduotuvėje apstu. Dar viena rami naktis kelte ir mes vėl Rygoje.

Atrodytų viskas, bet ne, Rokas kviečia nuotykį pratęsti. Keliaujame į Rygos senamiestį su grupe gerai nusiteikusių senjorų. Dar daugiau užburiančių pasakojimų, tik šį kartą apie Latvijos sostinę. Keista, čia tiek kartų būta ir vaikščiota, bet miestas atrodo visai kitaip, tiek negirdėtų istorijų!

Ir tai dar ne pabaiga. Keliaujame į netoli Rygos esančią Ikškilę – seniausią Latvijos miestelį, išbandyti neregėtą pramogą – beržų sulos vyno degustaciją. Buvome pakviesti į vyno rūsį ir pavaišinti viskuo ką jaunasis šeimininkas su šeima gamina iš beržų sulos. Limonadas, sirupas, vynas, šampanas ir net viskis – ypatingas asortimentas mūsų gomuriui. Iš čia be lauktuvių niekaip neišvažiuosi.

Mūsų “mini atostogos” pralėkė žaibiškai, bet įspūdžiai ir prisiminimai liks ilgam. Būtinai pakartosime!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite