Angle down Atgal

Skaitytojas piktinasi: rūko žibintus ne pagal paskirtį naudoja net pareigūnai

Į redakciją paskambinęs taksi vairuotojas skundžiasi, kad dėl kitų eismo dalyvių neapdairumo, o gal ir piktybiškumo, mieste sudėtinga vairuoti. Namo šiaulietis grįžta pavargusiomis, it smėlio pribarstytomis akimis.

Nori „kietai“ atrodyti

„Nežinau, ar pastebėjote, bet daugybė vairuotojų Šiauliuose važinėja įsijungę rūko žibintus. Iš jaunimo esu girdėjęs, kad taip važinėti „kieta“. Kiti gal tiesiog pamiršta išjungti“, – sako taksi pavėžėjas.

Anot jo, sutemus rūko žibintai labai akina: sunku vairuoti, vargsta akys. Šiaulietis įsitikinęs, kad neatsakingi vairuotojai trukdo ne tik jam, bet ir kitiems eismo dalyviams.

„Policininkai rengia naktinius reidus, baudžia už greitį, už vairavimą išgėrus. O ar baudžia kas nors už ne pagal paskirtį naudojamus rūko žibintus? Juo labiau kad esu ne kartą matęs taip besielgiant pačius pareigūnus“, – pasakoja taksi vairuotojas.

Bauda – nuo 10 iki 12 Eur

Rūko žibintų naudojimą griežtai reglamentuoja Kelių eismo taisyklės (KET). Šias šviesas galima įjungti tik esant blogam matomumui (stipriam rūkui, liūčiai ir pan.), o priekinius rūko žibintus – ir sugedus priekiniam kairiajam artimųjų šviesų žibintui.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Gailutė Smagriūnienė teigia, kad rūko žibintų naudojimas, nusižengiant KET, vairuotojams užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 12 Eur.

Tiesa, kiek vairuotojų tokią baudą gavo šiais ar praėjusiais metais, specialistė pasakyti negali. „Neturime statistikos, nes automatizuotu būdu išskirtinai nėra renkami duomenys apie minėtą pažeidimą“, – teigia ji ir priduria, kad nebuvo nustatytas nė vienas pažeidimas, kai policijos pareigūnai naudojo rūko žibintus ne pagal paskirtį.

„Informacijos iš visuomenės apie tokius pareigūnų pažeidimus taip pat nesame gavę“, – pastebi G. Smagriūnienė.

Naudoti rūko žibintus, kai už lango geras oras, vairuotojams neapsimoka ne tik dėl baudų. Rūko žibintai naudoja daug energijos, o kartu – ir daugiau degalų.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite