Angle down Atgal

Skaitymas – tiltas tarp žemynų

Net ir karantino sąlygomis biblioteka ir mokykla gali sėkmingai draugauti ir bendradarbiauti. Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Smėlynės bibliotekos organizuotas projektas „Skaitymas – tiltas tarp žemynų“ – sujungė bendraminčius iš Panevėžio „Vilties“ progimnazijos ir Melburno Kingsley Park Primary School mokyklos. Vaikus, kuriuos skyrė tūkstančiai kilometrų, daug laiko juostų, skirtingi metų laikai ir mokymosi tradicijos, suvienijo skaitymas.

Mūsų skubančiame pasaulyje atsirado jėga, kuri privertė mus sustoti, apsižvalgyti aplink, perkainoti vertybes, pastebėti anksčiau sunkiai įžiūrimus dalykus. Ir dar daug ko išmokė. Kiekviena diena mums, bibliotekininkams, kaip neperskaitytas knygos puslapis – pilnas neišgyventų emocijų, naujų įspūdžių, iššūkių bei įdomios veiklos – tik spėk dairytis ir džiaugtis atradimais.

Jaunieji mūsų skaitytojai niekada nestokojo dėmesio: didžioji dalis edukacijų ir renginių buvo skiriama būtent jiems. O ir knygelės leidžiamos ypač spalvingos, praturtintos ne tik įvairiais paveikslėliais, bet ir papildytos realybės efektais, ir, žinoma, labai įdomios. Bet ir jas reikia pateikti taip, kad sudomintų ir geruoju jau nepaleistų. Pastebėjome, kad karantino ribojimai didelius dėdes ir tetas privertė prisiminti kelią į biblioteką, tačiau su mažaisiais skaitytojais viskas buvo sudėtingiau. Todėl mes, bibliotekininkai, nusprendėme jiems parodyti, kad knygų skaitymas yra ne tik naudingas, pozityvus ir prasmingas laiko leidimas, bet ir gali tapti gražiu tiltu, jungiančiu bendraminčius iš tolimų žemynų!

Paprasčiausias knygų skaitymas gali tapti universalia kalba, kuri leistų ne tik bendrauti, bet ir bendradarbiauti, dalintis šios veiklos patirtimi, ieškoti skaitymo skatinimo sėkmės pavyzdžių kitose šalyse. Ši maloni veikla sugeba atidaryti visas duris, įveikti kliūtis, padeda susikalbėti įvairiomis kalbomis ir leidžia per knygas pažinti pasaulį.

Pavasario pradžioje Smėlynės bibliotekos organizuotas konkursas „Turtinga kalba – turtingas aš“ sulaukė didelio susidomėjimo jaunųjų skaitytojų tarpe. Užvirė konkurencinga kova, stengiantis kuo išraiškingiau pristatyti mėgstamą literatūros kūrinį. Maloniai nustebino Panevėžio „Vilties“ progimnazijos 1 B klasės mokinių ir jų mokytojos Astos Sakalienės pasirinkimas dalyvauti konkurse ne individualiai, o kaip vienas draugiškas kolektyvas. Knygų pristatymai stebino ir džiugino. Pratęsdami mūsų gražią draugystę, pasiūlėme dalyvauti projekte „Skaitymas – tiltas tarp žemynų“ ir jie mielai sutiko.

Ėmėmės kiek neįprasto bibliotekai vaidmens – supažindinome (virtuliai) Panevėžio „Vilties“ progimnazijos pirmokus su Melburno (Australija) Kingsley Park Primary School mokyklos pirmokais ir davėme šioms klasėms užduotį – pristatyti savo šalį, kuriant knygos skirtuką. Kas jau kas, o skirtukas tikrai žino savo šeimininko skaitymo įpročius ir net tą puslapio vietą, kurioje mus apima kaip visada netikėtai atsliūkinantis saldusis miegas.

Šalia šios veiklos pristatymo, jie filmavo siužetus apie namų bibliotekas, skaitomas knygas, mokyklą, laisvalaikį, augintinius ir dar daug ką. Su vaikišku nuoširdumu jie dalinosi savo vaikystės akimirkomis su bendraamžiais. Patikėkite – nuostabu būti šių įvykių centre! Gerbiamos mokytojos Astos auklėtiniai penktokai angliškai įgarsino filmuką, pristatantį ne tik pirmokų veiklas, bet ir mūsų gimtąjį miestą bei mokyklą. Simboliška, bet visos dovanos – skirtukai ir vaizdo medžiaga – iš pirmokų atkeliavo į Smėlynės biblioteką būtent Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu. Nuo savęs pridėjome M. Jovaišos albumą „Neregėta Lietuva“, saldžiuosius „Ačiū“ ir išsiuntėme į tolimąją Australiją. Tikimės, kad dovanos pradžiugins jų laukiančius pirmokus ir palengvins neseniai prasidėjusius australiškuosius mokslo metus.

O kol mes lauksime skirtukų iš kitos Žemės pusrutulio pusės, pažadame, kad laiko veltui neleisime – SKAITYSIME! Prisijunkite ir Jūs, tai užburiančiai smagu.

Straipsnį parengė: Smėlynės bibliotekos vedėja Lolita Pranienė ir vyresn. bibliotekininkė Monika Kazlauskė

Bibliotekos nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite