Angle down Atgal

„Skaityk daugiau – matyk plačiau!“

Štai tokiu šūkiu ir dideliu iššūkiu prasidėjo pirmasis „Erasmus+“ projekto „Read more – be more“ mokyklų partnerių susitikimas Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijoje. Lapkričio 26 d. į progimnaziją sugužėjo mokytojų ir mokinių delegacijos iš Rumunijos, Lenkijos ir Turkijos.

Smalsūs mokiniai netruko susidraugauti ir atrasti bendrų interesų: mišriose grupėse kūrė svajonių biblioteką, lavino kūrybiškumą piešdami iliustracijas knygų motyvais, bandė iliustracijoje atrasti „savąją istoriją“. Mokytojai dalijosi gerąja patirtimi, kaip pamilti knygą – skatinti skaitymą mokykloje, įrengiant mini bibliotekėles.

Penkios dienos praskriejo akimirksniu: svečiai buvo supažindinti su Kazlų Rūda, šiltai priimti miesto savivaldybėje – susitiko su savivaldybės meru V. Kanevičiumi, aplankė Kazlų Rūdos savivaldybės ir nacionalinę Martyno Mažvydo bibliotekas, išbandė pirmuosius šaltukus bendrame mokyklos žygyje po Kazlų Rūdos miškus. Visi dalyviai aktyviai įsitraukė į projekte numatytas veiklas ir kultūrinę programą. Buvo nuostabu stebėti, kaip keitėsi mokiniai, skleidėsi jų bendravimas: nuo nedrąsiai atliktų mokyklos pristatymų pirmą dieną iki trankaus tautinių šokių ir dainų vakaro paskutinę.

„Šis projektas pakeitė mano gyvenimą“, „Susiradau labai gerų draugų“, „Negalvojau, kad ir jiems nedrąsu kalbėti angliškai“, „Labai patiko bendros veiklos su mokiniais iš Lenkijos, Turkijos ir Rumunijos“ – tokiais įspūdžiais dar savaitę dalijosi Valdorfo progimnazijos 5–8 klasių mokiniai, kurie ir toliau šiuolaikinių technologijų padedami aktyviai bendrauja su naujais draugais.

Projekto mokyklos partnerės sieks, kad skirtingų šalių mokiniai tobulintų bendravimo užsienio kalba įgūdžius, sustiprintų skaitymo įgūdžius, išplėsdami savo žodyną ir įgydami raštingumo kompetencijų, reikalingų ateityje. Entuziastingi mokytojai nusiteikę plėtoti skaitymo skatinimo metodus, dalintis gerąja patirtimi – vieni iš kitų pasisemti įkvėpimo – ir, žinoma, kuo plačiau įtraukti visus mokyklos bendruomenės narius. Nes skaitanti bendruomenė – plačiau matanti ir mąstanti bendruomenė.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos informacija ir nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite