REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Balandžio 22 d. 15:33

Skaitmeninės technologijos ES – kokia laukia ateitis?

Lietuva

Lukas PaškevičiusŠaltinis: Etaplius.lt


80865

Visi mes turime skirtingų siekių ir atsidedame skirtingai veiklai: vieni pasineriame į studijas, kiti mėgstame keliauti, vieniems patinka naršyti internete, o kiti imamės gelbėti pasaulį. Gyvenimas Europos Sąjungoje mums teikia kone neribotas galimybes užsiimti patinkama veikla. ES iniciatyvos ir teisės aktai – tai priemonės tavo svajonėms įgyvendinti, jie gali tapti tavo įkvėpimo šaltiniu ir padėti tau atskleisti visą savo potencialą. Startuoja nauja ,,EUandME'' kampanija, kuri Jus supažindins, kaip kiekvieną iš mūsų paliečia Europos Sąjunga. Šiandieną dalinamės 2 merginų istorija apie skaitmenines technologijas Europos Sąjungoje ir kaip jos prisideda prie jų gyvenimo.

“Nors toli, bet taip arti namų” - Medeinė Kapačinskaitė

Sveiki! Esu antro kurso medicinos studentė – Medeinė Kapačinskaitė. Nuo įtemptų medicinos studijų atokvėpį visuomet randu kelionėse. Keliauti tenka įvairiai: tiek savarankiškai, tiek su draugais ar šeima. Visai neseniai išbandžiau ir ,,Erasmus plius” programos siūlomus projektus. Ir nors ne jau ne kartą teko lankytis tolimose šalyse, visgi, niekada nepraleidžiu galimybės panaršyti po, atrodo, tokią pažįstamą ir artimą, tačiau vis mane stebinančią Europos Sąjungą.

Jau seniai įvertinau Europos įvairiapusiškumą – margą istorinį paveldą, spalvingą kultūra, patogų susisiekimą ir, žinoma, gamtos grožį. Tačiau su laiku ėmiau vis labiau vertinti ir kasdienines smulkmenas, palengvinančias keliautojų dalią – juk be jau minėtų privalumų, keliones po Senojo žemyno šalis stipriai palengvina ir nebrangios ryšio kainos bei puikus tinklo prieinamumas, kurio kainos už Europos Sąjungos ribų dažnai būna neįkandamos turistams, norintiems sutaupyti. Vienas iš pastarųjų pavyzdžių – prieš kelis mėnesius vykusi mano kelionė į Azerbaidžaną. Būdama šioje ES nepriklausančioje šalyje niekada neskambinau tarptinkliniu ryšiu, nes kainos man pasirodė gerokai per dideles. Dėl šios priežasties negalėjau skambinti šeimai, draugams, siųsti trumpųjų SMS žinučių, todėl visą komunikacija su toli likusiais artimaisiais vyko tik viešbutyje esančio interneto pagalba. Jaučiausi atskirta, atsiribojusi nuo namų, todėl bene pirmą kartą taip stipriai pajutau didžiulį skirtumą, būnant už Sąjungos ribų, ir iš naujo įvertinau tai, ką turime. Mintimis grįžau į vaikystę, kuomet keliaujant su šeima dažnai susidurdavome su itin aukštų skambučių ir SMS žinučių kainomis. Dabartiniame skaitmeninių technologijų amžiuje Europos Sąjunga suteikiama mums itin daug galimybių ir palengvina keliones – juk lankant ES valstybes galiu naudotis mobiliuoju telefonu nemokėdama jokių papildomų tarptinklinio ryšio mokesčių ir už naudojimasis minėtomis paslaugomis keliaujant ES man kainuoja tiek pat kiek ir Lietuvoje!

Tai – tik mažas ES galimybių teikiamas pavyzdys. Tačiau jis – svarbus, nes sumažėjusios kainos yra naudingos tiek keliaujantiems, tiek didžiąją dalį laiko Lietuvoje būnantiems žmonėms. Aš džiaugiuosi žinodama ES tarptinklinio ryšio taisykles, džiaugiuosi turėdama galimybę laisvai keliauti ir tai darydama jaustis kaip namie, gebėti bendrauti, komunikuoti su žmonėmis, nevaržydama savęs dėl aukštų ir man neprieinamų kainų.

Nors toli, bet taip arti namų! Tai geriausias apibūdinimas, kokį galiu pateikti. Naudokimės, vertinkime ir džiaukimės tuo, nes smulkmenos sukuria begalybę. Ačiū ES!

,,Be interneto negaliu gyventi nuo pat vaikystės” - Violeta Pulzunovaitė

Aš esu Violeta Polzunovaitė, šiuo metu mokausi 12 klasėje. Be interneto gyventi negaliu nuo pat vaikystės. Po mokyklos baigimo svajoju studijuoti turizmą arba pasimti „gap year“. Tuomet apkeliaučiau dar daugiau skirtingų šalių Europoje. Kelionės yra pats didžiausias mano hobis ir svajonė.

Dažnai keliaudama ES ribose jaučiuosi kaip namuose, atrodo, kad esu gimusi ne Lietuvoje, o tiesiog ES. Visai kitaip kai išvykstu už ES ribų, pasikeičia valiuta, ryšio paslaugos, aplinka, žmonės ir jų kultūra. Todėl neabejotinai įvertinu tai, nuo ko jau minėjau, kad esu priklausoma – tai yra internetas. Jo pagalba aš sugebu gauti tiek informacijos, kiek tuo metu man yra būtina. Taip pat, galiu visuomet susisiekti su savo draugais ir artimaisiais.

Galimybės naudotis interneto ryšiu Europos Sąjungoje yra puikios! Šiais metais aplankiau 6 skirtingas ES šalis ir visose 4G internetas veikė be jokių trikdžių, internetas buvo greitas, o ir tarifai nedideli. Girdėjau, kad ES taip pat bus viena pirmųjų pasaulyje, kuri turės ir 5G ryšį, tai dar labiau džiugina. O jeigu negali sau leisti mobiliojo ryšio duomenų, tai tikrai nėra didžiulė bėda, nes kiekvieno miesto kavinėse veikia kuo puikiausias wi-fi ryšys, taip pat ir dalyje parduotuvių ar net miesto aikštėse. Už ES ribų ženkliai padidėja tarifai, tad naudotis internetu pigiau tik prisijungus prie wi-fi ryšio. O ES mobiliojo ryšio kaina tik 0,00121 Eur/MB, tad jei keliaudamas sunaudosi 1GB tai tekainuos 1,21 Euro.

Įverinau ir tai, kad mano, kaip ES pilietės duomenis saugo ir visuomet rūpinasi, todėl dėl to galiu jaustis viešojoje erdvėje saugiau. Prieš metus pačiai teko kreiptis į Europos internetinio saugumo centro tinklą, per kurį gavau pagalbą ir patarimų, kaip elgtis socialinėje erdvėje ir būti saugiai. Artimiausia mano kelionė jau po šiek tiek daugiau nei po pusmečio ir jau teko nugirsti, kad Portugalijos regione (Algarvė), kuriame praleisiu kelias savaites, internetu rūpintis neteks, kadangi ten jau veikia Europos Sąjungos projekto „WiFi4EU“ viešasis internetas. Todėl čia visi gyventojai ir svečiai, viešose vietose, pavyzdžiui, parkuose, aikštėse, muziejuose, galės naudotis nemokamu belaidžiu interneto ryšiu. Šį privalumą jau teko įvertinti keliaujant po Biržus, nes lygiai toks pat projektas buvo įgyvendintas ir ten. Man net sudėtinga įsivaizduoti, kas bus po 5 ar 10 metų, kaip kis technologijos ir žengs į priekį padėdamos mums būti mums visiems dar arčiau.

Daugiau asmeninių istorijų galite rasti euandme.lt



REDAKCIJA REKOMENDUOJA