Angle down Atgal

Šiuolaikinės stovyklavimo tendencijos

Stovyklos žmonėms reikšdavo artimą santykį su gamta, grįžimą prie šaknų ir reikalaudavo nemažai įgūdžių bei žinių, kad gamtoje sugebėtų ištverti naktį. Vis dėlto naujosios technologijos ir šios srities nepaliko nepaliestos – stovyklavimo industrija gerokai išsivystė.

Šiandien išsiruošti stovyklauti gali ir tie, kurie ne itin mėgsta leisti naktis gamtoje dėl menkų patogumų. Dabar populiarėja „žavusis“ kempingas, t. y. stovyklavimas su patogumais. Tai apima prabangius kemperius ar palapines, gerai paruoštą maistą, o su tradiciniu stovyklavimu siejama tik vieta, kurioje apsistojama.

Kitaip tariant, šiais laikais stovyklauti pasidarė labai lengva. Nebereikia patiems kurti ugnies, rūpintis, kaip pasigaminti valgio ir tiesiog išgyventi. Dabar gi galima įsigyti turistinių kuprinių, gertuvių, prietaisų ugniai įkurti, maisto paketų, o palapinės – net su kambariais ir patogiais čiužiniais.

Anatoliy Gleb nuo­tr.
Anatoliy Gleb nuo­tr.

Kempingų industrija taip išsivystė, kad sukurtos net specialios vietos stovyklautojams, kad jie galėtų įsikurti nuostabios gamtos apsuptyje ar greta įžymių vietų. Patobulėjusi drabužių pramonė taip pat gerokai sumažina kančias, svarstant, kaip apsirengti, vykstant į gamtą.

Stovyklaujant dabar galima nusipirkti prietaisų, neleidžiančių net gamtoje likti be telefono ryšio, taip pat neperšlampamų drabužių, miegmaišių, palapinių. Jos, beje, kuriamos ir draugiškos aplinkai. Na, o tie, kurie nori ne tik ramiai pabūti gamtoje, bet ir patirti daugiau įspūdžių, gali rinktis specialias stovyklavimo programas, į kurias įeina ekskursijos ar įvairūs nuotykiai.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite