Angle down Atgal

Siūlomi trys nauji Lietuvos ambasadoriai – JAV, Jungtinėse Tautose ir Vokietijoje

Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ketinama skirti dabartinę Lietuvos ambasadorę prie Jungtinių Tautų Audrą Plepytę. Tuo metu ambasadorės vietą Jungtinėse Tautose (JT) turėtų užimti diplomatas Rytis Paulauskas, kuris šiuo metu vadovauja Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentui.

Kaip numatyta Vyriausybės nutarime, ambasadorė A. Plepytė ir diplomatas R. Paulauskas naujas diplomatines pareigas turėtų pradėti eiti 2021 m. gegužės 18 d.

Vyriausybės nutarime taip pat nurodoma, kad Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Vokietijos Federacinėje Respublikoje siūloma skirti Ramūną Misiulį. Ambasadorius naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo šių metų gegužės 10 d.

Pirmadienį šalies vadovas Gitanas Nausėda susitinka su kandidatais į diplomatinių atstovybių vadovų postus.

ELTA primena, kad dar vasario pradžioje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK) pristatė keturis kandidatus į ambasadas užsienyje. Tarp pateiktų kandidatų buvo ir kadencijas baigę ministrai Raimondas Karoblis bei Linas Linkevičius. Tačiau prezidento sprendimu jie nebuvo paskirti į ambasadas JAV ir Europos Sąjungoje. Šalies vadovas tokį sprendimą argumentavo, esą buvusiems Sauliaus Skvernelio Vyriausybės ministrams būtinas „politinis atšalimas“.

Lietuvos ambasadoje Vašingtone ambasadoriaus jau nėra nuo praėjusių metų rugpjūčio, o Vokietijoje – nuo praėjusių metų spalio.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite