Angle down Atgal

Siūloma leisti savivaldybių komitetams posėdžiauti nuotoliniu būdu ne tik karantino metu

Seimas svarstys Vietos savivaldos įstatymo pataisų projektą, kuriuo numatoma leisti savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms organizuoti savo posėdžius nuotoliniu būdu ar iš dalies nuotoliniu (mišriu) būdu ir nepaskelbus šalyje nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino.

„Bus sudarytos sąlygos savivaldybėms optimizuoti savo veiklą, tuo pačiu bus žengtas žingsnis stiprinant savivaldos nepriklausomumą, kadangi nustatomu teisiniu reguliavimu bus sudarytos sąlygos pačioms savivaldybėms pagal poreikį pasirinkti posėdžių rūšį, tai yra posėdžiauti nuotoliniu, iš dalies nuotoliniu arba mišriu būdu, ar į posėdžius visiems renkantiems tik fiziškai“, – pristatydamas projektą sakė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Ričardas Juška.

Numatoma, kad nuotoliniu būdu ar mišriu būdu vykti komitetų ar komisijų posėdžiai negalės, jeigu tam raštu prieštaraus daugiau kaip pusė visų komiteto narių, išskyrus: kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komitetų ar komisijų posėdžiai negali vykti savivaldybės tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai; artimiausią numatytą nuotoliniu būdu ar mišriu būdu vyksiantį komiteto ar komisijos posėdį.

Projektui po pateikimo pritarė 107, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 3 Seimo nariai.

Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti lapkričio 18 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite