Angle down Atgal

Siūloma iki 12 mėnesių ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą

Seimo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Jonas Jarutis, Dainius Gaižauskas ir Giedrius Surplys įregistravo įstatymo projektą, kurio tikslas – iki 12 mėnesių (vietoj šiuo metu nustatytų 6 mėnesių) ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą ir šiuo laikotarpiu nesuteikti jiems teisės laisvai judėti Lietuvos teritorijoje.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Jonas Jarutis, Dainius Gaižauskas ir Giedrius Surplys įregistravo tai numatantį įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektą.

Tikimasi, kad ilgesnis sulaikymo terminas padidins mūsų valstybės galimybes surasti reikiamą informaciją apie atvykusius nelegalius migrantus, sužinoti tikruosius jų atvykimo tikslus, užkirsti kelią nedemokratinių kaimyninių valstybių politinių tikslų įgyvendinimui. Šis sprendimas, Seimo „valstiečių“ nuomone, galėtų būti ir papildoma atgrasymo priemonė dar tik norintiems atvykti nelegaliems migrantams.

„Šiuo metu į Lietuvą nemažai nelegalių migrantų atvyksta iš šalių, kuriose nevyksta aktyvūs kariniai konfliktai. Daugelio migrantų tapatybės nežinome ir ne apie visus galime surasti informacijos. Ir atsakyti į klausimą, kokiais tikslais jie iš tiesų atvyko į Lietuvą, taip pat iki šiol negalime. Be to, dalis jų piktnaudžiauja prieglobsčio procedūra. Negalime atmesti galimybės, jog tokiais nelegaliais migrantais naudojasi kaimyninės diktatūros, norėdamos įgyvendinti savo politinius tikslus, siekdamos destabilizuoti padėtį mūsų valstybėje“, – sako J. Jarutis.

Anot projekto rengėjų, Lietuva neturi būti neteisėtos migracijos tranzito keliu. Šiuo įstatymo pakeitimu norima paisyti ne tik tarptautinių įsipareigojimų, bet ir apsaugoti nacionalinius Lietuvos interesus, užtikrinti Lietuvos piliečių saugumą.

„Apie nelegalių migrantų judėjimo ribojimo termino ilginimą iki 12 mėnesių jau buvo kalbėta ir neeilinės Seimo sesijos metu, todėl įstatymo pakeitimas labai savalaikis. Lietuvos Respublika neturi būti neteisėtos migracijos tranzito keliu, o nelegalių migrantų neišsiuntus į jų šalį per 6 mėnesius ar jiems gavus neigiamus prieglobsčio atsakymus, dėl kiekvieno konkretaus atvejo būtų kreipiamasi į teismus, tuomet gali susiformuoti negera praktika, jog, nelegaliems migrantams išbuvus pusmetį Lietuvoje, jie galės laisvai judėti mūsų šalyje ir už jos ribų“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite