Angle down Atgal

Siūloma griežčiau bausti už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus

 Siūloma griežtinti atsakomybę už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą, atsisakant šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatytos sankcijos – įspėjimo ir paliekant tik baudą nuo 30 iki 140 eurų.

Tai numatantį Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą įregistravo jį inicijavęs Seimo narys Audrius Petrošius, prie projekto rengimo prisidėjo Seimo nariai Andrius Vyšniauskas, Aistė Gedvilienė, Simonas Gentvilas, Domas Griškevičius, Ligita Girskienė.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 eurų.

Tačiau projekto autoriai sako, kad tyrimo atlikimas ir teisės normos taikymo procesas reikalauja administracinių resursų, todėl įspėjimas, kaip sankcija, net iš dalies nekompensuoja valstybės naudojamų administracinių kaštų.

„Augant visuomenės sąmoningumo lygiui dėl aplinkos tausojimo, tolerancija neatsakingam atliekų tvarkymui, teršimui ar šiukšlinimui visuomenėje mažėja, tai turėtų atsispindėti ir teisėtose pasekmėse pažeidimus atliekantiems asmenims“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite