Angle down Atgal

Siūloma didinti padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainius

Aplinkos ministerija parengė įsakymo dėl Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo projektą, kuriuo didinami neteisėta veikla padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainiai. Taip pat siūloma skaičiuoti žalą už visas neteisėtai sužvejotas ir laikomas apribojant jų laisvą plaukiojimą žuvis, nepriklausomai nuo jų gyvybingumo. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką už neteisėtai sugautas, bet paleistas žuvis, žala pažeidėjams buvo neskaičiuojama.

„Įsakymo projektu siūloma proporcingai didinti visus padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo bazinius įkainius, kurie nuo 2013 m. nebuvo keičiami, todėl šiuo metu yra nepateisinamai maži“, – sako aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė.

Neteisėtai sugauti vėžiai, unguriai net ir sudėti į tarą be vandens išlieka gyvybingi. Neteisėtai sugautos žuvys tinklelyje taip pat išlieka gyvybingos, tačiau traumuojasi, patiria stresą. Mokslinių tyrimų duomenimis, išleistos tokios žuvys žūna praėjus kelioms dienoms ar net savaitėms nuo paleidimo.

Beveik 2 kartus didinami įkainiai turėtų paskatinti įmones investuoti daugiau lėšų į vandens telkinių apsaugą nuo taršos, sumažinti nelegalios žvejybos apimtis ir atbaidyti žvejus verslininkus ir žvejus mėgėjus nuo žvejybos taisyklių pažeidimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite