Angle down Atgal

Širvintų rajone paskelbta ekstremali situacija

Po rugsėjo 21-ąją dėl stiprių liūčių ir nuolatinio lietaus iškritusio didelio kritulių kiekio rajono ūkiuose žūstančio derliaus rajone paskelbto ekstremaliojo įvykio per kelias dienas Širvintų rajono savivaldybės administracija sulaukė daugybės ūkininkų ir žemdirbių pranešimų apie itin blogą situaciją atskiruose ūkiuose.

Todėl rugsėjo 27 d. į posėdį vėl buvo sušaukta Širvintų rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės.

Ekstremalių situacijų komisijos nariai, atsižvelgdami į tai, kad buvo sulaukta daugiau nei 500 gyventojų pranešimų, aptarė galimybę skelbti ekstremaliąją situaciją.

Pasak komisijos pirmininkės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės, ekstremalioji situacija dėl žūstančio derliaus paskelbta jau ne vienoje šalies savivaldybėje. Tikimasi, kad šalies vadovybė atsižvelgs į nukentėjusių žemdirbių balsą. Situaciją paskelbti svarbu, nes būtina padėti ūkininkams, kuriems dėl nevykdomų įsipareigojimų gresia sankcijos. Komisijos pirmininkė akcentavo, kad tai antroji Širvintų rajone paskelbta ekstremalioji situacija. Tačiau pasitarus su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, toks sprendimas yra galimas, kadangi aplinkybės, dėl kurių skelbiama ekstremalioji situacija, yra skirtingos.

Ekstremali situacija Širvintų rajone paskelbta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintu Ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašu.

Šie metai Lietuvoje ir Širvintų rajone dėl itin lietingos vasaros ir rudens pradžios lėmė daugybę iššūkių, netikėtų situacijų ir problemų.

Primename, kad liepos 12 d. po didžiulės liūties rajone buvo paskelbta ekstremali situacija dėl be elektros energijos likusių sveikatos įstaigų ir nepravažiuojamai nuplautų kelių. Ekstremali situacija tebėra paskelbta, kadangi kelių atstatymo darbai dar nėra galutinai užbaigti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite