Angle down Atgal

Širvintų rajonas pasirengęs pirmajam vakcinacijos nuo COVID-19 etapui

Šiandien Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė surengė nuotolinį pasitarimą su atsakingais Savivaldybės bei rajono sveikatos priežiūros įstaigų atstovais dėl vakcinacijos nuo koronaviruso.

Kaip numato Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimai, pirmiausiai vakcinuojami bus:

Medicinos įstaigų darbuotojai

Socialinės globos įstaigų darbuotojai bei gyventojai, slaugos ir palaikomojo gydymo pacientai

Socialines paslaugas teikiantys asmens namuose darbuotojai

Vaistinių darbuotojai

Širvintų r. pirminės sveikatos priežiūros centras iš Sveikatos apsaugos ministerijos jau gavo ir greitųjų (antikūnių) testų – 225 vnt., jų yra skyrusi ir Savivaldybė. Greitieji testai bus atliekami kiekvienam asmeniui prieš vakcinaciją. Tie, kuriems greitasis testas bus teigiamas, t.y. kurie turi susidariusį imunitetą ir jų kraujas rodys antikūnius, skiepijami nebus.

Susitikimo metu aptartas pačios vakcinacijos organizavimas, patalpų, saugumo reikalavimų užtikrinimo klausimai.

Privatiems medicinos centrams vakcinos bus perduotos ir jie organizuos savo darbuotojų bei pacientų vakcinaciją savarankiškai. Pirminės sveikatos priežiūros centre bus skiepijami VšĮ Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro ir Širvintų ligoninės darbuotojai.

Širvintų rajonui pirmuoju etapu skirta 270 vakcinos dozių. Pagal sudarytus sąrašus, norinčių ir sutinkančių skiepytis pagal nustatytus prioritetus yra mažiau. Dalis iš šių asmenų gali atkristi, jei greitasis testas rodys antikūnius. Todėl ir PSPC, ir privatūs sveikatos centrai įpareigoti atlikti pacientų, kurių amžius yra 80+ apklausą ir sudaryti sąrašus norinčių pasiskiepyti. Dėl trumpo vakcinos galiojimo, skiepijimas turės vykti operatyviai – per 3 dienas.

Todėl labai prašome pasidalinti šia informacija su vyresnio amžiaus artimaisiais, pažįstamais, norinčiais pasiskiepyti nuo koronaviruso. Visus, norinčius pasiskiepyti prašome kreiptis į savo gydymo įstaigą (kurioje esate prisirašę pas šeimos gydytoją), kad būtumėt įtraukti į sąrašus asmenų, norinčių pasiskiepyti.

Įstaigų kontaktai:

Širvintų r. pirminės sveikatos priežiūros centras

Tel. 8 382 30230 ir 370 672 37130

UAB „Gruodė“

Tel. 8 650 81919

UAB „Mūsų šeimos klinika“

Tel. 8 671 78006

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite