Angle down Atgal

Širvintų policijos komisariato ataskaita nesusidomėjo nei rajono valdžia, nei seniūnai

Kaip ir kasmet, vasario viduryje visoje Lietuvoje policijos komisariatai rengia praėjusių metų ataskaitas ir susitikimus su visuomene.

Paprastai tokių susitikimų metu išklausoma ataskaita, o tuomet išsakomi lūkesčiai, pageidavimai, susiję su saugumu. Toks ataskaitinis susirinkimas vasario 20 d. vyko ir Širvintų rajono policijos komisariate. Pačioje pradžioje su gimimo diena pasveikintas teisėjas Linas Zinkevičius.

Susirinkimo metu Komisariato viršininkas Sigitas Urbonas ir vyriausieji tyrėjai pristatė 2019 m. policijos pareigūnų veiklos rezultatus.

Džiaugtasi gerais darbo rezultatais

Ataskaitų metu pristatyta, per kokį laiką reaguojama į pranešimus ir iškvietimus, kiek ir kokių nusikaltimų padaryta rajone, kiek jų ištirta, kiek pasiekė teismus. Kalbėta ir apie prevenciją, įvairias akcijas, renginius, pareigūnų laisvalaikį. (visą informaciją rasite pabaigoje ir nuotaukose)

Komisariato viršininkas S.Urbonas padėkojo pareigūnams už gerus darbo rezultatus, pristatė šių metų prioritetus: ne tik operatyviai, bet ir kokybiškai reaguoti į informaciją apie nusikalstamas veikas ir kitus teisės pažeidimus, skatinant bendruomenę savanoriška veikla prisidėti prie saugios aplinkos. Viršininkas akcentavo, kad ne visi įstatymai yra aiškūs ir išbaigti. Ypatingai neatitikimų ir prieštaravimų yra įstatymuose, susijusiuose su Vaiko teisių apsauga, asmens duomenų saugumu. Ir taip yra ne vien Širvintose, bet ir kituose rajonuose Tad čia pareigūnai tikisi platesnių išaiškinimų bei įstatymų kūrėjų dėmesio.

Prisiminta problematika rinkimų metu

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pagyrė Širvintų policijos pareigūnus dėl tinkamo laiko reaguojant į įvykius. Tačiau priminė, kad šie metai rinkiminiai, o Širvintų rajonas žinomas, kaip vienas probleminių rajonų rinkimų metu. Pažadėta pagalba ne tik rinkimų, bet ir kitais atvejais.

LR Seimo narys P.Čimbaras linkėjo pareigūnams optimistiškiau žiūrėti į gyvenimą.

Prokuroras metė akmenėlį

Vyriausiasis prokuroras Gintas Vaičiūnas kalbėjo, kad svarbu ne tik įvykių ištyrimo laikas, bet ir jų kokybė, o jos kol kas pasigendama. Akcentavo, kad kartais prokurorams tenka pastebėti pirminių apklausų ir įvykių vietų apžiūrų spragas. O kartais pirminė apžiūra gali duoti daug daugiau informacijos, nei vėlesnės apžiūros. Tad paragino pareigūnus atvykus į įvykį nežinoti, o aiškintis.

Užsiminta ir apie motyvaciją dirbti

Priešgaisrinės tarnybos viršininkas E. Iziumcevas policijos pareigūnams dėkojo už operatyvumą ir pagalbą tiriant gaisrų priežastis. Jo teigimu, policija į įvykio vietą atvyksta itin greitai. Čia pat jis pripažino, kad ugniagesių technika sunkesnė, tad ir nuvykimo laikas ilgesnis. Ugniagesių vadovas nevengė kalbėti ir apie problemas – motyvaciją dirbti. Šiandien skyrininko alga didesnė už vadovo. „Tai tikrai nemotyvuoja“, – kalbėjo E.Iziumcevas.

Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė ir Tarybos narė A. Skeberienė visiems policijos pareigūnams dėkojo už darbą. Jos teigimu, širvintiškiai jaučiasi saugūs.

Tiek Širvintų mieste, tiek kaimuose nuolat yra matomos bendruomenės pareigūnės. Jos lankosi mokyklose, bendruomenėse, net bažnyčiose. Jas pažįsta ir noriai bendrauja visi.

Valdžia nesusidomėjo

Nors informacija apie renginį skelbta žiniasklaidos priemonėse, socialiniuose tinkluose, kai kurie asmenys gavo ir vardinius viršininko kvietimus, bet šiemet policijos veiklos rezultatais ir įvardijamomis problemomis nesusidomėjo nei Širvintų rajono vadovės, nei seniūnai.

Tiesa, šiemet susirinkime dalyvavo LR Seimo narys Petras Čimbaras, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas ir jo pavaduotojas Mindaugas Puskunigis, Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 7-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gintas Vaičiūnas, Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų teisėjai Irina Serafin ir Linas Zinkevičius, Širvintų Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Iziumcevas, Probacijos tarnybos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Moterų informacijos centro, Širvintų švietimo ir ugdymo įstaigų atstovai, Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė Alytė Skeberienė, kuri yra ir Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė. Tad galima sakyti, kad ji – vienintelė savivaldos atstovė, dalyvavusi ataskaitiniame susirinkime. Širvintų bažnyčios dekanas L.Klimas prieš renginį pranešė negalėsiąs atvykti dėl svarbios priežasties.

Po renginio bendrauta prie kavos puodelio. Čia, neformalioje aplinkoje, komisariato viršininkas užsiminė, kad siekiant didinti saugumą mieste, reikėtų daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Tuomet būtų lengviau atsekti ir tuos, kas mašinas braižo, ir kas kitokias niekšybes daro. Tik labai gaila, kad tų pamąstymų negirdėjo rajono valdžia.

Šiek tiek statistikos iš ataskaitos

 • 2019 metais buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų laikymo.
 • Vykdytas intensyvus prevencinis darbas identifikuotose vietose (taškuose) išsiskiriančių didžiausiu pranešimų apie pažeidimus skaičiumi. Nustatytuose 5 karštuose taškuose 2018 m. gauti 185 pranešimai, o 2019 m. 74 pranešimai.
 • 5 „karščiausi“ taškai: Motiejūnų k., Širvintose: Kalnalaukio g. 9, Vilniaus g. 41, Vilniaus g. 138, Vilniaus g. 3.
 • 2019 m. buvo kontroliuojami 30 didžiausią rizikos laipsnį turintys asmenys, bendras taikytų prevencinių priemonių skaičius šių asmenų atžvilgiu – ne mažesnis kaip 20 vienam asmeniui per metus. Iš viso šiems asmenims per metus buvo taikyta 600 prevencinių priemonių. Po taikytų priemonių daugelis iš minėtų asmenų 2019 m. iš vis nepadarė jokių nusižengimų, likusieji padarė ženkliai mažiau teisės pažeidimų. Galima teigti, kad minėta priemonė pasiteisino.
 • Širvintų r. PK pareigūnai bendradarbiaudami su probacijos tarnybos pareigūnais kontroliavo 117 probuojamų asmenų.
 • 2019 m. Širvintų PK pareigūnai, siekdami užkardyti KET pažeidimus, vykdė 156 priemones. Taip pat įvykdyta 14 priemonių “KORIDORIUS”, 36 prevencinės priemonės dėl neblaivių vairuotojų ir nesaugaus vairavimo, 22 prevencinių priemonių dėl pėščiųjų daromų KET pažeidimų.
 • 2019 m. sulaikyta (išimta) 3443 vnt. cigarečių. Už akcizais apmokestinamas prekes surašyta 10 AN protokolų.
 • 2019 m. surašyta 2827 ANK (administracinių nusižengimų kodeksas), 3040 KET (kelių eismo taisyklių) protokolų.
 • 2019 m. pradėta 269 ikiteisminių tyrimų. Ištirta 66,2 proc.
 • Vidutinė trukmė ištyrimų – 89 dienos.
 • Nors bausmės pagal LR BK 281-1 str. dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio (kai nustatytas daugiau negu 1,5 prom. girtumas) griežtėja, tačiau mažas vairuojančiųjų sąmoningumas ir atsakomybės stoka lemia vairavimą išgėrus. Galima pasidžiaugti, kad visuomenė darosi vis pilietiškesnė ir nepakantesnė neblaiviems vairuotojams ir praneša apie juos policijai.
 • Rajone yra 6 saugios kaimynystės grupės.
 • Pabendravus su rajono gyventojais nustatyta, kad Širvintų rajono gyventojams susirūpinimą kelia: neblaivūs vairuotojai, nepilnamečių patyčios, jaunimo susibūrimo vietos, vagystės iš patalpų, smurtas artimoje aplinkoje, ne vietoje statomi automobiliai, triukšmas gyvenamosiose vietovėse.

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

Nuotraukos autorės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite