Angle down Atgal

Širvintose sklandžiai sprendžiama rajoninių mokyklų tuštėjimo problema

Kaimiškose vietovėse tuštėja mokyklos? Jos pasmerktos uždarymui ir tampa kaimo „vaiduokliais“?

Tik ne Širvintų rajone, kuriame situacija priešinga – Savivaldybės administracija sklandžiai sprendžia šią problemą ir sėkmingai ieško bendradarbiavimo galimybių. Vienas iš pavyzdžių – Širvintų „Tėkmės“ mokykla, kuri jau šią vasarą įsikurs Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos patalpose. Įnešdami gyvybės, mokykloje vėl šurmuliuos vaikai, o kaimo bendruomenę papildys nauji nariai.

Asociacijos „Šeimų bendrystė“ įsteigta „Tėkmės“ mokykla rugsėjo 1-ąją pasitiks jaukiuose namuose. Širvintų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą leisti išnuomoti bendruomeninei ugdymo įstaigai buvusios Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos patalpas.

Džiugu, kad prieš 5 metus įsteigtos mokyklos bendruomenė plečiasi ir gausėja – nuo 6 šeimų išaugo iki 35. Mokyklos įkūrėjai sako, kad šiais metais jie priėmė naują iššūkį ir įniko į darbus „Nebetelpame namuose, kuriuose gyvenome, mokėmės, mokėm, augom, žaidėm, tyrinėjom pastaruosius du metus. Kuriuose mums iš tiesų buvo labai gera. Bet žinome ir tikime, kad naujuose namuose bus dar geriau.“

2014 metais įkurta „Tėkmės“ mokykla ir darželis „Laumžirgių pievelė“ keičia pavadinimą ir nuo šiol vadinsis Širvintų „Tėkmės“ mokykla. Ugdymo įstaigoje veikia pradinė mokykla, kurioje organizuojamas priešmokyklinis ir pradinis ugdymas, bei darželis, kuriame yra ugdomi ikimokyklinio amžiaus vaikai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite