Angle down Atgal

Širvintos turės ambasadorių jau trečioje šalyje

Artimiausiame Širvintų rajono savivaldybės posėdyje bus teikiama svarstyti jau trečioji projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadoriaus kandidatūra. Ją patvirtinus, Širvintų rajonui Liuksemburge atstovaus ir kraštiečius burs Ramunė Šarkauskienė (Daugėlaitė).

„Gimiau Kernavėje, baigiau Musninkų vidurinę mokyklą, o dabar bent porą kartų per metus grįžtu aplankyti mamos ir brolių į Širvintas. Širdyje labai gera, kad gimtasis mano kraštas taip atsinaujinęs, išgražėjęs,“ – sako jau 15 metų Liuksemburge gyvenanti moteris.

Į šią Vakarų Europos šalį Ramunė Šarkauskienė išvyko palikusi darbovietę Vytauto Didžiojo universitete. Dirbo Europos Parlamento Lietuvių kalbos vertimų sektoriuje gimtosios kalbos eksperte, terminologe, o dabar jau devynerius metus yra Europos Audito Rūmų kolegijos, audituojančios ES projektus besivystančiose ir kaimynystės šalyse, darbuotoja.

Ramunė džiaugiasi, kad gyvenant tolimoje šalyje visuomeninė veikla padeda jausti Lietuvos pulsą, neatitrūkti nuo gimtinės. Moteris buvo viena iš prieš 11 metų įsteigtos Liuksemburgo lietuvių bendruomenės įkūrėjų, pirmosios valdybos narė. Ši bendruomenė „Globalių regionų“ projekto duomenimis, yra viena iš veikliausių pasaulio lietuvių bendruomenių.

„Mūsų veikla skirta puoselėti lietuvybę, rengiame tradicines lietuviškas šventes, minime svarbias valstybės datas, skatiname savanorystę įvairiuose renginiuose“ – sako Ramunė. Pasak jos, vienas iš svariausių bendruomenės darbų – įkurta lietuviška mokyklėlė mažiesiems, kuri ypač svarbi mišrioms šeimoms. Liuksemburge, Ramunės žiniomis, gyvena apie 1 000 lietuvių, tad puoselėti savo krašto vertybes, kalbėti savo kalba, minėti svarbias Lietuvai datas, pažinti vieniems kitus yra tikrai reikalinga. Ji yra subūrusi folkloro dainininkų grupę, kuroje mokomasi lietuvių liaudies dainų, šokių, žaidimų, papročių, tradiciškai švenčiamos kalendorinės lietuvių šventės. Į Ramunės rengiamus dainų vakarus mielai renkasi įvairaus amžiaus Liuksemburgo lietuviai.

„Mes čia net savo lietuvišką krepšinio komandą turime ir jau daugelį metų Vasario 16-osios bei Kovo 11-oios šventėms paminėti turnyrus organizuojame, tradiciškai pasikviečiame keletą krepšinio mėgėjų komandų iš Lietuvos,“ – šypsosi moteris.

Labai svarbi R. Šarkauskienės veiklos sritis Liuksemburge – tarptautiniai projektai, labdaros renginiai. Moteris daugiau kaip 10 metų vadovauja Lietuvos stendui Tarptautiniame migracijos, tautų ir kultūrų festivalyje. Vykdydami labdaros veiklą, Liuksemburgo lietuviai drauge su kaimynais latviais ir estais dalyvauja tarptautinėje kalėdinėje labdaros mugėje „Bazar International Luxembourg“ ir parėmė ne vieną kilnią iniciatyvą pasaulyje bei Europoje, padėjo vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams.

Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės teikimu Ramunė Šarkauskienė yra siūloma kandidate į projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadores.

„Esu sužavėta šios moters teigiama energija, plačia visuomenine veikla. Tikiu, kad tokie šviesūs ir aktyvūs žmonės, nors ir gyvendami svetur, gali stipriai prisidėti prie bendrų iniciatyvų, nešti žinią mūsų kraštiečiams ir juos burti,“ – džiaugėsi merė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite