Angle down Atgal

Širvintiškiai šventė ramiai, bet gėrė daug

Tuo metu, kai dauguma mūsų sėdėjome prie vaišių stalo, kėlėme taures tauriųjų gėrimų ar kitaip šventėme, mūsų sveikatą, saugumą ir net turtą pasirengę apsaugoti budėjo operatyviųjų tarnybų darbuotojai.

Juos ir kalbiname klausdami, kaip naujuosius sutiko širvintiškiai. Juk sako, kaip sutiksi naujus metus – tokie jie ir bus.

“Širvintų ligoninės” laikinai einantis direktoriaus pareigas Vidmantas Eigėlis:

Pagalbos į medikus kreiptasi šiek tiek dažniau, nei paprastą darbo dieną, bet tai ne katastrofa.

Lyginant su savaitgaliais, kvietimų skaičius Naujųjų metų naktį neviršija eilinio savaitgalio statistinio vidurkio. Širvintiškiai 14 kartų kvietė greitąją pagalbą ir 14 kartų patys atvyko į priėmimą.

Išskirtinių atvejų nebuvo. Na, tik vienas dėl neatsargaus dujinio pistoleto naudojimo. Apie šį įvykį pranešėme policijai. Kalėdų dieną turėjome pirotechnikos sužeistą vyrą, kuris pervežtas į Vilnių.

Galiu pasakyti, kad širvintiškiai šventė kultūringai ir saikingai. Neteko “girtų atlašinti”.

Kaip gydytojas naujais metais palinkėsiu sveikatos. Tai didžiausias mūsų turtas, kuris su metais tik brangsta.

Širvintų rajono Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Iziumcevas:

Ugniagesiams naujametinė naktis buvo rami. Gavome pranešimą, kad dega konteineris, bet matyt kažkas užgesino, nes ugniagesiai nieko nerado.

Linkiu, kad žmonės atsargiau elgtųsi ir saugotų savo turtą.

Su pesimistine gaidele kalbėjo Širvintų rajono policijos komisariato viršininkas Almantas Lukša:

Šventinėmis dienomis nubausti keli paaugliai už pirotechnikos naudojimo pažeidimus. Kasmet kalbame apie tą patį, bet ir vėl turime nukentėjusį nuo pirotechnikos vyriškį.

Žmonės nemoka švęsti – daug geria, o po to ir įvyksta įvairūs nesutarimai. Pykstamasi tiek, kad reikalinga policijos pareigūnų pagalba. Kvietimai buvę tradiciniai šventiniam laikotarpiui: smurtas artimoje aplinkoje, daug girtų vairuotojų, pyktasi ir net santykiai aiškintasi su ginklu.

Scenarijus tradicinis. Jaunimas šventė kavinėje, susipyko, pasikvietė pagalbos. Rezultatas – dujinio pistoleto ir dujinio balionėlio panaudojimas.

Daugumos konfliktų priežastis – besaikis gėrimas. Todėl linkiu atsakingai vartoti alkoholį ir nevairuoti girtiems. Liūdna, bet nepadeda net girtų vairuotojų nuotraukų viešinimas.

Linkiu jaustis saugiai ir patiems saugotis, gyventi kaimyniškai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite