Šimtai šiauliečių ryžosi Saulės mūšio bėgimui

Viktorijos Valčiukaitės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt

53436

Šiandien prie Šiaulių arenos įvyko vienas laukiamiausių Šiaulių miesto gimtadienio renginių – Saulės mūšio bėgimas. Šiemet jis buvo ypatingas, nes skirtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui. Nepaisant ne itin gero oro bėgimui, šiam išbandymui ryžosi apie aštuoni šimtai entuziastų.

Saulės mūšio bėgimas jau tapęs tradicija, siejamas su Šiaulių miesto gimimu ir skirtas pagerbti lietuvių pergalę Saulės mūšyje, kuris vyko 1236 m. Taip pat juo pažymima Baltų vienybės diena, o šiemet ir Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis.

Lietuvos Šimtmečio bėgimas puoselėja bendruomeniškumą ir patriotiškumą, aktyvų ir kokybišką gyvenimo būdą. Skirtas ir pritaikytas visoms socialinėms grupėms.

Bėgimą organizavo Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sportas visiems skyrius. Renginyje įveikti naują trasą pasiryžo užsiregistravę maždaug aštuoni šimtai dalyvių.

Jie galėjo pasirinkti bėgimo distanciją iš trijų variantų – penkių kilometrų, dešimties kilometrų ar 1236 metrų.

Tiesa, šiandien bėgikams oras šiandien tikrai nebuvo malonus – per startą ėmė lytį, gūsiais pūtė gana stiprus vėjas.

Greičiausiai penkis kilometrus nubėgo Robertas Vališauskas. Jo laikas 13 minučių 12,5 sekundės. Antras – Ernestas Danilovas. Jis penkis kilometrus nubėgo per 13 minučių 28,8 sekundės. Trečias – Justinas Križinauskas. Jo laikas – 13 minučių ir 30 sekundžių.

Iš moterų greičiausiai penkis kilometrus įveikė Evelina Miltene. Jos laikas – 14 minučių 21,7 sekundės.

Pirmasis dešimt kilometrų šiame bėgime įveikė Justinas Beržanskis. Jo laikas buvo 26 minutės 2,9 sekundės. Antras liko Aurimas Rimkus – 27 minutės 19,2 sekundės. Trečias – Edvinas Vyzas, kuris dešimt kilometrų nubėgo per 28 minutes 5,1 sekundes.

Iš moterų greičiausiai šią distanciją įveikė devinta likusi Remalda Kergytė-Dauskurdienė. Jos laikas – 30 minučių 26,8 sekundės.

Dalyviai ir laimėtojai apdovanoti prizais.