Angle down Atgal

Šimtai ryklių ir rajų įsipainioja į plastiką

Ekseterio universiteto mokslininkai, atlikdami tyrimą, aptiko 557 pranešimus apie plastike įsipainiojusius ryklius ir rajas Atlanto, Ramiojo ir Indijos vandenynuose.

Mokslininkai tyrimo šaltiniais pasirinko akademinius leidinius ir socialinį tinklą tviterį. Analizuodami jie aptiko daugybę ryklių rūšių, kurios pakliuvo į plastiko spąstus: bangininiai, didieji baltieji, tigriniai ir kiti rykliai.

Manoma, kad tikrasis plastike įsipainiojusių ryklių ir rajų skaičius greičiausiai yra didesnis, nes iki šiol nebuvo atlikta daug tyrimų, susijusių su plastiko žala. Visgi daugiausia gyvūnai įsipainiodavo į plastiką dėl išmestų žvejybos tinklų.

Remiantis abiem tyrimo šaltiniais, didžiausią pavojų rykliams, rajoms ir apskritai kitiems gyvūnams sukelia plastikinės juostos, polietileniniai maišeliai ir guminės padangos.

Ekseterio universiteto profesorius, jūrų strategijos koordinatorius spaudai Brendanas Godley pabrėžia tyrimo išskirtinumą: „Mūsų tyrimas buvo pirmasis, kuris naudojosi tviteriu tokiems duomenims rinkti.“

Tyrėjai teigia, kad reikia atlikti daugiau mokslinių tyrimų ir sukurti internetinę duomenų rinkimo formą. Tai padėtų užfiksuoti daugiau atvejų apie plastiko sukeltą žalą jūrų gyvūnams.

Parengta pagal Interestingengineering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite