Angle down Atgal

Šiluvos kultūros renginių devyndienis

2019 m. rugsėjo 7 d. Šiluvoje tradiciškai prasidėjo kultūros renginių devyndienis. Šis daugiaplanis meniškų sielų sambūris ypač patrauklus miestelio gyventojams, seniūnijos bendruomenėms, mėgėjų ir profesionalaus meno atstovams, turistams bei piligrimams. Kaip piligrimai, per Lietuvą keliauja ir keramikiniai angelai, kuriuos į Šiluvą šiemet atvežė menininkė Aušra Grendaitė, savo kūrybos parodas paskyrusi atkurtos Valstybės šimtmečiui minėti.

Parodos atidaryme svečius pasitiko ir pasveikino Raseinių kultūros centro darbo tarybos narė, kultūrinių renginių organizatorė Šiluvoje Birutė Greicienė ir pakvietė susipažinti su keramike iš sostinės. Aušra Grendaitė papasakojo apie savąjį kūrybos kelią, ją lydinčius menus, vis dažniau kūryboje aplankančius angelus, apie naujas idėjas ir laisvalaikio pomėgius. Autorė pristatė savo kūrybą, pakviesdama apsilankyti keramikinių angelų parodoje „Angelas Tau“.

Tautodailininkų bendrijos „Sodžius“ narė Inija Ambrozienė savo išskirtinius darbus eksponavo originaliai: kultūros namų scena buvo papuošta gražiaisiais šiaudiniais sodais. Meniškoje aplinkoje smuiką virkdė Danielė Aleksaitė, o poetinę impresiją „Gyvenimo eskizai“ atliko aktoriai Dalia Kanclerytė ir Aleksas Mažonas. Muzikiniais intarpais vakarą papuošė Šiluvos šv. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios klebonas Erastas Murauskas. Kultūros renginių devyndienio lankytojai taipogi kviečiami aplankyti Vaclovo ir Justino Liubinų (Kelmė) fotografijos darbų parodą.

Ištisą savaitę renginio organizatoriai kviečia švęsti Žemaitijos metus: lankyti parodas, bendrauti ir pasidžiaugti kiekvieną dieną rodomais spektakliais.

Programa http://raseiniaitv.lt/siluvos-devyndienis-2019/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite