Angle down Atgal

Šiluvoje – tarptautinė religinio turizmo konferencija

Šiluva, kurioje 1608 m. įvyko švenčiausios Mergelės Marijos apsireiškimas – vienintelis Bažnyčios oficialiai pripažįstamas ir tuo unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje – turi ambicingų planų tapti visos Lietuvos religinius objektus vienijančiu turizmo, dvasiniu ir meno centru.

Pabrėžiant Šiluvos, kaip religijos ir piligrimystės centro iniciatyvas ir minint 800-ąsias Žemaitijos vardo metines, šiandien ir rytoj čia vyksta tarptautinė konferencija „Švč. Mergelės Marijos kultas globalizacijos kontekste: nuo tikėjimo iki turizmo“, kurią organizavo VšĮ „Atrask Raseinius“.

Renginio dalyviams sveikinimo žodžius tarę Kauno arkivyskupijos apaštalinis administratorius vysk. dr. Algirdas Jurevičius ir Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis pabrėžė šios konferencijos svarbą: ji jau pasiekė tarptautinį lygį ir atsirado naujas impulsas įgyvendinti religinį turizmą Šiluvoje. Kartu su Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapija remianti šią konferenciją, Raseinių rajono savivaldybė deda dideles pastangas, kad būtų parengta Šiluvos šventovės – kaip prioritetinio religinio turizmo objekto – plėtros koncepcija, kuri turi būti Lietuvos turizmo plėtros ilgalaikėje strategijoje.

Konferencijoje dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, grupė administracijos darbuotojų, nemažas būrys klausytojų. Pranešimus skaitė Oremo savivaldybės Turizmo ir tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Fernando Paquim (Portugalija), dr. Darius Liutikas, kun dr. Gediminas Jankūnas, kun. prof. dr. Michael Sievernich (Vokietija), aktyvus visuomenės veikėjas Tadeusz Matwiejczyk (Lenkija) ir kiti pranešėjai.

Po pranešimų klausytojų laukė gyva ir įkvepianti Donato Puslio moderuojama diskusija „Komercija dvasiniame diskurse: ar turizmas gali vesti tikėjimo link?“, kurioje dalyvavo kun. Ričardas Doveika, Šv. Jokūbo kelio asociacijos valdybos pirmininkas Valdas Kilpys, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ Produktų ir rinkodaros departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, dr. Rasa Čepaitienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite