Angle down Atgal

Šilutiškiai ruošiasi šimtmečio žygiui

Jau šį penktadienį, rugsėjo 8 d., prasidės žygis „Nepriklausomybės akto kelionė per Šilutės rajono savivaldybės seniūnijas“.

Apie būsimą žygį kalbėta trečiadienį įvykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės ir visų 11 rajono seniūnijų vadovai.

Šimtmečio žygis prasidės Stemplių kaime (Švėkšnos sen.), prie Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Kazimiero Šaulio paminklo.

Iš Stemplių žygeiviai su Nepriklausomybės akto kopija patrauks į Gardamo seniūniją. Ten akto kopija bus perduoda Gardamo seniūnijos atstovams, kurie tęs žygį Žemaičių Naumiesčio link. Ir taip per visas 11 Šilutės rajono seniūnijų. Žygis baigsis rugsėjo 16 d. paminklo signatarui K. Šauliui atidengimo iškilmėmis Švėkšnoje.

Kartu su Nepriklausomybės akto kopija per rajono seniūnijas keliaus Nepriklausomybės aktas-metraštis. Tai 1,5 m ilgio drobė su Nepriklausomybės akto tekstu, ant kurios pasirašyti bus kviečiami visi žygio dalyviai. Vėliau šis aktas-metraštis bus perduotas rajono savivaldybės vadovams.

Šis žygis skirtas Lietuvos 100-čiui paminėti. Juo bus siekiama akcentuoti Nepriklausomybės akto svarbą Lietuvos istorijai, kaip ilgamečio Lietuvos žmonių siekio gyventi nepriklausomoje ir demokratinėje valstybėje išraišką bei rodantį mūsų tautos praeitį ir ateitį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite