Šilutės ugniagesiai teikia pagalbą potvynio apsemtų sodybų gyventojams ir ESO darbuotojams

Klaipėda
Rolando Žalgevičiaus nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šilutės rajone prasidėjus potvyniui, šiuo metu labiausiai apsemtas yra Žalgirių kaimas ir kelios sodybos Šyšos kaime. „Vakar vandens lygis buvo nukritęs iki 80 centimetrų, šiandien irgi po truputį slūgsta. Mažiau apsemtos pievos, ledo sangrūdos kol kas nejuda, ledas aptirpęs prie Kuršių marių kranto. Šiandien pučiantis smarkus Šiaurės Vakarų vėjas stabdo vandens tekėjimą į marias“, – sakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Valdas Kundrotas, šiandien apsilankęs potvynio zonoje.

Savaitės pradžioje Šilutės PGT pareigūnai apylinkes apžiūrėjo naudodami droną. Jie susidarė tikslesnį vaizdą, kur susidariusios ledo sangrūdos, kokie plotai užtvindyti.

Pasak tarnybos viršininko, ugniagesiai gelbėtojai ne kartą teikė pagalbą nuo potvynio nukentėjusiems gyventojams, padėjo ESO darbuotojams nuvykti į apsemtas sodybas atstatyti elektros energijos tiekimo. „Savivaldybės darbuotojai apsemtų sodybų gyventojams gabeno geriamąjį vandenį, nes pakilus vandens lygiui buvo užtvindyti šuliniai, taip pat planavo nuvežti maisto paketų ir bridkelnių. Iš apsemtos zonos buvo iškeltos 3 šeimos, kiti darbingo amžiaus gyventojai iki sausumos nuplaukdavo valtelėmis arba iki Rusnės eidavo per ledą,“ – sakė V. Kundrotas.

Sausio 13 d. ugniagesiai gelbėtojai Šilutės rajone, Žalgirių kaime, teikė pagalbą ESO darbuotojams. Ugniagesiai valtimi plukdė juos iki apsemtų sodybų, kuriose ESO darbuotojai atstatė elektros energijos tiekimą gyventojams.

Ugniagesiai pagalbą nuo potvynio Šilutės rajone nukentėjusiems gyventojams teikė ir praėjusį savaitgalį. Sausio 8 d. Žalgirių kaime gelbėtojai iš apsemtos zonos perkėlė 4 gyventojus. Sausio 9 d. tame pačiame kaime ugniagesiai plukdė ESO darbuotojus gelbėjimo valtimi iki už 1 km esančios elektros pastotės, kur buvo atliekami remonto darbai. Tą pačią dieną Žalgirių kaime ugniagesiai ESO darbuotojus kartu su seniūnu plukdė iki apsemtų namų suteikti pagalbos gyventojams.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, jog geriausias būdas apsisaugoti pačiam ir apsaugoti savo šeimą yra laiku evakuotis iš teritorijos, kuriai gresia potvynio pavojus, potvyniui dar neprasidėjus. Labai svarbu žinoti, iš kur ir kaip gauti informaciją apie artėjantį pavojų, todėl gyventojams patariama klausytis orų ir potvynių prognozių, išsiaiškinti, ar gyvenamojoje vietoje veikia gyventojų perspėjimo sirenomis sistema, pasirūpinti, kad mobilusis telefonas priimtų perspėjimo ir informavimo pranešimus apie gresiantį pavojų.

Taip pat saugoti savo turtą, paruošti namus galimam užtvindymui. Užsandarinti pamatus, pusrūsių, cokolinių aukštų langus, duris ir kitas ertmes, pro kurias vanduo gali patekti į patalpas. Tam naudoti smėlio maišus, vandeniui nepralaidžius skydus ir kitas galimas priemones. Išvalyti visus vandens nubėgimo latakus, vandens surinkimo šulinius. Baldus, kitas vertybes, dokumentus perkelti į saugias vietas, kur jų nepasiektų vanduo.