Angle down Atgal

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Edgaras Padimanskas pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) lapkričio 10 d. vykusiame posėdyje vienbalsiai nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Edgaras Padimanskas sprendė klausimus, susijusius su savo valdoma bendrove. Tokiais veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktą, 11 straipsnio 1 ir 2 dalis).

Tyrimo duomenys rodo, kad šių metų sausį E. Padimanskas dalyvavo Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje svarstant ir balsuojant, ar leisti Fridricho Bajoraičio viešajai bibliotekai perkelti Grabupių filialą ir nuomotis patalpas iš UAB „Repteka“, kurios akcijų turi pats valstybės politikas. Jei leidimas būtų duotas, bendrovė sudarytų nuomos sutartį trejiems metams ir iš to gautų pajamų. Atsižvelgiant į tai, E. Padimanskas negalėjo dalyvauti sprendžiant minėtąjį klausimą, tačiau nusišalinimo jis šiuo atveju nepareiškė.

VTEK pabrėžia, kad, kilus interesų konfliktui, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo privalo pareikšti apie nusišalinimą ir jokia forma nedalyvauti toliau atliekant tarnybines pareigas. Nusišalinimas yra asmeninė kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais.

Įvertinusi tyrimo aplinkybes, VTEK siūlo Šilutės rajono savivaldybės merui ir šios savivaldybės Tarybos Etikos komisijai atkreipti Tarybos narių dėmesį į pareigą vengti interesų konflikto sprendžiant klausimus, tiesiogiai susijusius su juridiniais asmenimis, kurių dalyviai ir akcininkai šie valstybės politikai yra.

Tokią informaciją paskelbė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuri šiais metais pažeidus įstatymą paskelbė jau trečią Šilutės rajono politiką. Dar dėl dviejų elgesio vyksta tyrimas.

Liepos 14 d. ši komisija nusprendė, kad Tarybos narys Tomas Budrikis pažeidė įstatymą, užsiėmė neteisėtu atstovavimu, kai paties vadovaujamai verslo įmonei atstovavo Savivaldybėje.

Spalio 14 d. komisija paskelbė, kad eidama Savivaldybės tarybos narės pareigas Daiva Žebelienė pažeidė įstatymą, nes atstovavo pačios vadovaujamai bendrovei  Savivaldybėje.  Dabar ši politikė yra Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Liepos 28 d. komisija pradėjo tyrimą dėl Tarybos nario Audriaus Endzino elgesio, tyrimas pratęstas. Rugsėjo 22 d. komisija nusprendė tirti Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio elgesį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite