Angle down Atgal

Šilutėje minima Pasaulinė Baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ąją minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Šią dieną visame pasaulyje atkreipimas visuomenės dėmesys į regėjimo negalią turinčius žmones, problemas, su kuriomis jiems tenka susidurti, ir pageriami šių žmonių pasiekimai. Baltoji lazdelė - neregių orientavimosi erdvėje priemonė ir regos negalią turinčių žmonių simbolis.

Lietuvoje regėjimo neįgaliųjų teises ir interesus įvairiose institucijose atstovauja bei jų poreikiais rūpinasi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), kurios filialai veikia beveik visose šalies savivaldybėse.      

Šilutės rajono savivaldybėje gyvenančius akluosius ir silpnaregius savipagalbai buria   LASS Šilutės rajono filialas, kurio veikloje kviečiami dalyvauti regėjimo neįgalieji, jų šeimos nariai bei regos negalią turintiems žmonėms aktyviai padedantys regos sutrikimų neturintys žmonės ar viešieji juridiniai asmenys.

Kartu su Šilutės rajono savivaldybe įgyvendiname Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus, finansuojamus Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Savivaldybės teritorijose gyvenantiems regėjimo neįgaliesiems teikiame individualios pagalbos ir kitas paslaugas.

LASS Šilutės rajono filiale teikiamos šios paslaugos:

  • informavimo, skaitovo ir konsultavimo paslaugos;
  • palydovo, tarpininkavimo įvairiose institucijose paslaugos;
  • transporto organizavimo paslaugos;
  • pagalba tvarkant dokumentus;
  • mokymas orientuotis ir judėti aplinkoje bei naudotis techninės pagalbos priemonėmis;
  • pagalba mokantis apsitarnauti kasdienėje veikloje ir spręsti buityje kylančias problemas;
  • pagalba mokantis pažinti ir valdyti ligą ar negalią;
  • konsultacijos šeimos nariams ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

Taip pat organizuojamos pažintinės kelionės, ekskursijos, lankomi koncertai, parodos, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir kita veikla.

Bendradarbiaukime teikdami regėjimo neįgaliesiems socialines paslaugas, organizuodami pilietines akcijas, įgyvendindami sociokultūrinės integracijos programas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite