Angle down Atgal

Šilt­na­mis bal­ko­ne: į ką at­kreip­ti dėmesį ir ką au­gin­ti?

Jei­gu gy­ve­na­te bu­te, ta­čiau pus­ry­čiams trokš­ta­te kiau­ši­nienės, pa­gar­din­tos na­mi­niais kra­pais ir svogūnų laiš­kais, pie­tums – ka­la­ku­tie­nos keps­ne­lio su sa­vo pa­čios užau­gin­to­mis sa­lo­to­mis bei ri­dikė­liais, o va­ka­rie­nei – ar­ba­tos iš švie­žių, ką tik nu­skintų mėtos la­pe­lių, išei­tis yra. Pa­si­ga­min­ki­te šilt­namį bal­ko­ne.

Prieš pradedant statybas, visų pirma reikėtų apgalvoti šiltnamio matmenis. Svarbiausia, kad jis nebūtų per gilus – maždaug rankos gylio. Paprastai tokie šiltnamiai būna maži, į juos negalima įeiti, tad viskas turi būti lengvai pasiekiama ir patogu.

Kitas žingsnis – medžiagų pasirinkimas. Pinigų ir laiko sutaupysite balkoninio šiltnamio karkasą aptraukdami plastikine plėvele, tačiau toks šiltnamis nebus ilgaamžis. Vietoje plėvelės galite rinktis polikarbonatą, kuris atlieka visas šiltnamiui būtinas funkcijas: praleidžia šviesą, bet ne vėją, ir sulaiko šilumą. Be to, yra praktiškas – nesusiplėšo ir nedūžta. O juk balkonuose esame įpratę laikyti įvairiausių rakandų, kurie, užkliudyti neatsargaus žingsnio arba stipresnio vėjo gūsio, gali pridaryti šiltnamiui nemenkos žalos.

Balkoniniam šiltnamiui būtina bent jau viena vėdinimo anga. Jei balkonas saulėtas, nepamaišys ir kelios, nes balkoniniai šiltnamiai greitai prišyla. Ypač jei balkonas įstiklintas.

Dar vienas patarimas: šiltnamiui rinkitės kuo gilesnius ir platesnius lovelius ar kitas sodinimui tinkamas talpas. Jeigu perlaistysite augalus, vanduo, skirtingai nei tradiciniame šiltnamyje, į žemę nesusigers, o išsilies ant grindų arba kaimynų galvų.

Ką auginti?

• Jeigu jūsų balkonas nėra saulėtas, balkoniniame šiltnamyje auginkite įvairių rūšių salotų, daržinių špinatų, ridikėlių, valgomųjų rūgštynių, laiškinių česnakų bei svogūnų, krapų, lapinių petražolių, mairūną, mėtų, vaistinių melisų bei kitų pavėsį mėgstančių augalų.

• Jeigu jūsų balkonas yra saulėtas, balkoniniame šiltnamyje gerai augs daugelis daržovių, prieskoninių žolelių ir gėlių – tereikės prisitaikyti prie vietos ir aukščio apribojimų. Saulę ypač mėgsta, o ir balkoniniam šiltnamiui puikiai tinka įvairiausių rūšių pipirai, vienmetės paprikos, vyšniniai pomidorai, paprastasis raudonėlis, kvapieji bazilikai bei rozmarinai, vaistiniai čiobreliai, lauramedžiai.

Etaplius“ informacija

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite