Angle down Atgal

Šiltai pristatyta paroda Naujajame Daugėliškyje

Naujojo Daugėliškio biblioteka – ne tik knygų, renginių, kūrybinių dirbtuvių erdvė. Tai labiau šiltų, naujų ir senų susitikimų, sugrįžimų oazė, kurioje kiekvienas yra matomas ir reikalingas. Rugsėjo 7 d. čia vyko R. Pernavo tarybos parodos atidarymas, sukvietęs daugėliškiečius ir svečius.

Renijus Pernavas (1965-2017), mažai kam žinomas tapytojas iš Utenos, pradėjęs tapyti tik trejus metus prieš mirtį. Tačiau kiekvienas, paklausęs jo gyvenimo istorijos, pasijus prisilietęs prie dailininko Salvadoro Dali, dainininko Miko Džagerio ar pagal Mariaus Katiliškio romaną ekranizuoto filmo „Miškais ateina ruduo“. Įdomi sąsaja, kad režisieriaus R. Vabalo filmas buvo filmuotas būtent Renijaus senelių sodyboje, kuri jam buvo įtin svarbi ir ko gero suformavo jo kietą ir kartu menišką charakterį. Iš 42 per trumpą, bet veržlų kūrybinį laikotarpį paliktų tapybos darbų, vienas skirtas sodybai Jociškių k., netoli Užpalių.

Bibliotekoje eksponuojama 15 Renijaus Pernavo paveikslų, kuriuos pristatė ignalinietė, daug kam pažįstama, kaip rusų ir etikos mokytoja Asta Meškėnaitė, dabar jau dešimtmetį dirbanti Prezidentūroje. Karu su buvusia kolege, mūsų kraštiete Nijole Trinkūniene, jos kruopščiai išdėstė/eksponavo tapytojo parodą, kuria norėjo sušildyti ir pagyvinti, kad ir mažas, bet jaukias bibliotekos patalpas. Čia „apsigyveno“ Renijaus Pernavo tapyti draugų, meno žmonių portretai, peizažai, miestai...

Renijaus paveikslai ne tik tapyti, bet ir pasodrinti poetinėmis spalvomis. Kiekvienam darbui, Astos paprašyta, poetė, literatė Giedrė Mičiūnienė sukūrė eiles. Jas renginio metu skaitė pati Asta, Nijolė Trinkūnienė ir Indrė Gruodienė.

Pabuvę parodos atidaryme, tarsi savo išgyvenimais prisilietėme prie paties tapytojo gyvenimo, jo kūrybinių aistrų. Bibliotekininkė Zoja Boguško nuoširdžiai padėkojo parodos kuratorei už parodą, už netradicinį jos pristatymą. Asta Meškėnaitė, dėkodama bendruomenei, kiekvienam padovanojo Renijaus Pernavo suvenyrus/darbų kopijas ir pakvietė apsilankyti Prezidentūroje. Ne tik „miškais ateina ruduo“, bet ir darželiais , pilnais paletės spalvų. Jų, mėtų arbatos ir šiltų pokalbių prie suneštinio stalo tikrai netrūko.

Paroda bibliotekoje veiks visą rugsėjį. Apsilankykite.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite