Angle down Atgal

Šilalės krašto mišrus choras tarptautiniame chorų festivalyje Italijoje

Šių metų birželio 19-23 dienomis choras pirmą kartą savo gyvavimo istorijoje pasirodė ir tarptautiniame chorinės muzikos kontekste. Šilalės kraštui ir Lietuvai choras atstovavo dalyvaudamas Šiaurinės Italijos regione Val Pusteria vykusiame 22-ajame tarptautiniame chorų festivalyje „Alta Pusteria International Choir Festival“.

Šilalės rajono savivaldybės Kultūros centro Šilalės krašto mišrus choras susibūrė 2017 m. Pirmasis choro vadovas buvo Kornelijus Pukinskis, o nuo 2018 m. chorui vadovauja Sandra Rimkutė-Jankuvienė ir Rasa Ramanauskienė. Kolektyve dainuoja įvairaus amžiaus Šilalės krašto žmonės, kurie neabejingi chorinei muzikai. Chore šiuo metu yra per 30 dainininkų. Nors kolektyvas dar gana jaunas, tačiau aktyviai dalyvauja įvairiuose Šilalės miesto ir rajono muzikiniuose-kultūriniuose renginiuose, festivaliuose, jubiliejuose, tautinėse šventėse, bendradarbiauja su kitais atlikėjais bei kolektyvais. 2019 metais chorui suteikta IV kategorija.

Choro repertuare – įvairių stilių senoji ir šiuolaikinė chorinė muzika. Kolektyvas populiarina Lietuvos kompozitorių kūrybą, ypač mėgstamos lietuvių liaudies dainos (originalios bei aranžuotos kompozitorių), bendradarbiauja su klasikinės bei populiariosios muzikos atlikėjais. Choras nebijo iššūkių, todėl bendradarbiaudamas su šokio kolektyvais kartu stato spektaklius, o 2019 m. organizuoja pirmąjį Lietuvoje vyksiantį Respublikinį chorų maratoną, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Tarptautinis chorų festivalis „Alta Pusteria” organizuojamas nuo 1998 m. Per 22 metus festivalyje dalyvavo per 1000 chorų ir apie 60 tūkstančių dainininkų iš 43 pasaulio šalių. Šiemet įvairiose Dolomitinių alpių regiono Val Pusteria, apimančio dalį Šiaurinės Italijos ir Austrijos, scenose iš viso pasirodė 80 chorų, kurie atstovavo 20 šalių. Tarp gausybės chorų skambėjo ir Lietuvos vardas. Lietuvai atstovavo tik vienas choras iš Lietuvos – Šilalės krašto mišrus choras (vad. Sandra Rimkutė-Jankuvienė, Rasa Ramanauskienė). Choras surengė 3 koncertus, kuriuose skambėjo lietuvių kompozitorių sukurtos arba išplėtotos lietuvių liaudies dainos.

Nesuskaičiuojamų valandų repeticijų, kruopštaus atsidavimo ir darbo dėka kolektyvą lydėjo ypatingas pasisekimas. Visuose trijuose koncertuose, stebint įvairiai ir vis kitai publikai, ovacijomis buvo dėkojama už kiekvieną kūrinį ir net prašyta pakartojimų. Šilalės krašto mišrus choras sulaukė didelio ne tik žiūrovų, bet ir kitų kolektyvų dėmesio. Choras yra kviečiamas dalyvauti ir kituose tarptautiniuose festivaliuose-konkursuose Italijoje, Čekijoje, Izraelyje.

Kaip ir įprasta, festivaliuose vyksta didžiulės eisenos, kuriose kolektyvai dar kartą pasirodo atstovaudami savo šaliai, kraštui bei įstaigai. Šioje eisenoje Šilalės krašto mišrus choras nešė 15 metrų tautinę vėliavą, Žemaitijos, Šilalės miesto bei Kultūros centro vėliavas. Eisenoje skambėjo įvairios lietuvių liaudies dainos bei skanduojami Šilalės ir Lietuvos vardai.

Šis tarptautinis festivalis kolektyvui pirmasis, bet tikimės, kad tai tik pirmas žingsnis į platesnius chorinės kultūros vandenis. Iš festivalio, apjuosto dainomis, muzika, tarptautinės patirties ir prasmingo pabuvimo garsinant ne tik Šilalės kraštą, Žemaitiją, bet ir Lietuvą, liko gražūs prisiminimai bei neįkainojama patirtis. Visa tai motyvuoja tolimesniems darbams bei didesniam tobulėjimui, siekiant kitais kartais parvežti laurus iš respublikinių ir/ar tarptautinių konkursų.

Ši kelionė – choro narių iniciatyva. Tačiau organizuojant kelionę sulaukėme ir didžiulės meninės kultūros mylėtojų pagalbos. Nuoširdžiai dėkojame Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro direktorei Irminai Kėblienei, Šilalės rajono savivaldybės Merui Algirdui Meiženiui, UAB „Šilalės mediena”, restoranui „Meldai” ir jo vadovui Tadui Bergeliui, IĮ „Hidrema”, informaciniam rėmėjui UAB „Šilalės artojas” ir kitiems rėmėjams.

Informacija ir nuotraukos Šilalės r. sav. kultūros centro chorvedės Sandra Rimkutės-Jankuvienės ir chormeisterės Rasos Ramanauskienės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite